Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Pieci pamatprincipi līdz olimpiskajam titulam

Olimpiskajās spēlēs taekvondo oficiāli debitēja 2000. gadā Sidnejā. Tomēr pati cīņa var lepoties ar vairāk nekā 2000 gadu ilgu vēsturi. Latvijas olimpiādes medaļas taekvondo izcīnīja jau trešo reizi.

Ventspils olimpiskajā centrā, kur tika aizvadītas taekvondo cīņas, organizatori gādāja, lai dalībniekiem nebūtu jādiskutē ar tiesnešiem par viņu pieņemtajiem lēmumiem — patiesības noskaidrošanai bija pieejams video atkārtojums.

Saistošākās cīņas risinājās svara kategorijā līdz 68 kilogramiem. Finālā Romāns Binkovskis (Ventspils) uzvarēja perspektīvo Imantu Kopjevu (Rīga). Tieši ar Kopjevu tiek saistītas cerības par 2016. gada olimpiskajām spēlēm Rio. Šajā kontekstā tiek pieminēts arī Niks Gausiņš (Bauskas nov.) un Sandris Radziņš (Rīga).

Smagajā svarā (virs 80 kg) viens no pretendentiem uz galveno titulu bija Kārlis Orleāns, kurš 2008. gadā ieguva Latvijas II olimpiādes zeltu svara kategorijā līdz 80 kilogramiem. Šogad, startējot jau smagsvaru kategorijā, viņš, pusfinālā zaudējot vien papildlaikā nākamajam čempionam vecmeistaram Sergejam Paradņikam (Ventspils), izcīnīja bronzu. Finālā gan Paradņikam neiznāca cīņa ar viņa sīvo konkurentu Leonīdu Zaicevu (Rīga), kurš, pusfinālā uzvarējis baušķenieku Mindaugu Tarvīdu, guva rokas traumu.

„Cīņas līdz finālam izrādījās grūtākas nekā pats fināls. Žēl, ka nenotika cīņa ar Zaicevu, viņš ir labs sportists, zinu viņu jau sen. Tomēr mēs vēl paspēsim tikties novembrī Latvijas čempionātā,” tā olimpiādes čempions Paradņiks.

Dāmām par uzvarētāju svara kategorijā līdz 57 kg kļuva 2009. gada Latvijas čempione Jūlija Kuzmina (Ventspils). Par intrigu svara kategorijā līdz 67 kg parūpējās Linda Tarvida (Bauskas nov.), sīvā cīņā uzvarot pieredzējušo Annu Solomko (Apes nov.). „Anna man Latvijā ir nopietnākā konkurente. Tāpēc prieks par uzvaru ir divkāršs. Pirmajā cīņā neatdevu visus spēkus, taupoties finālam,” atzīst Tarvīda.

Linda uzsver, ka taekvondo viņai esot vairāk nekā tikai sports. Tas liek domāt vairākus soļus uz priekšu — gluži kā šahā — un saistās ar taekvondo pamatprincipiem — pieklājību, godīgumu, neatlaidību, sevis kontrolēšanu un nelokāmu garu.

 

TAEKVONDO

Kungi

Svara kategorijā līdz 58 kg

1.            Sandris Radziņš (Rīga)

2.            Vitālijs Draguns (Ventspils)

3.            Evards Salna (Daugavpils)

Svara kategorijā līdz 68 kg

1.            Romāns Binkovskis (Ventspils)

2.            Imants Kopjevs (Rīga)

3.            Aleksandrs Nuždins (Daugavpils)

Svara kategorijā līdz 80 kg

1.            Vitālijs Lepins-Žagars (Mārupes nov.)

2.            Artūrs Kristapāns (Ventspils)

3.            Sergejs Kozello (Apes nov.)

Svara kategorijā virs 80 kg

1.            Sergejs Paradņiks (Ventspils)

2.            Leonīds Zaicevs (Rīga)

3.            Kārlis Orleāns (Mārupes nov.)

Dāmas

Svara kategorijā līdz 57 kg

1.            Jūlija Kuzmina (Ventspils)

2.            Jeļena Ozinska (Ventspils)

3.            Laura Gaile (Bauskas nov.)

Svara kategorijā līdz 67 kg

1.            Linda Tarvida (Bauskas nov.)

2.            Anna Solomko (Apes nov.)

3.            Elizabete Stašāne (Daugavpils)