Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mājinieki pret Pļaviņu novadu

Skvošā par uzvarētāju meiteņu konkurencē kļuva Latvijas junioru čempione Anna Esiņa no Pļaviņu novada, puišiem 1. vietu ieguva junioru reitinga līderis jelgavnieks Augusts Ūbelis. Olimpiādes čempioni apliecināja favorītu statusu, piecās spēlēs nezaudējot ne geima.

“Mačā par zeltu bija jāpacīnās vairāk nekā pret citām meitenēm. Spēle sāka jau slīdēt laukā no rokām, un nevarēju vairs saglabāt mieru. Var just, ka spēlētājas ir augušas!” komentēja pļaviņiete Anna Esiņa, kura trenējas jau septiņus gadus. Interesanti, ka Annas vectēvs Pēteris Kalniņš ir skvoša pamatlicējs Vidzemes dienvidos. Savulaik viņš azartisko sporta spēli aiz stikla ieraudzījis ASV, viesojoties pie radiniekiem, un 70 gadu vecumā atvedis to uz dzimteni, atverot skvoša klubu Pļaviņās. Kalniņa kungs bija arī klāt olimpiādes izšķirošajos mačos un dzīvoja līdzi mazmeitas spēlei.

Sīvākas cīņas gan aizritēja starp citiem skvošistiem. Atstājot krietni vairāk sviedru kortā, meitenēm sudrabs un bronza, jelgavniecēm Laurai Badūnei un Hannai Siekai. Puišiem: sudrabs pļaviņietim Aivim Jokumam, bronza — vēl vienam mājiniekam Paulam Rozenvaldam. Tādā veidā jelgavnieki paturēja mājās četras skvoša medaļas, bet divas — aizceļoja uz Pļaviņām.

“Tā kā skvošs Jaunatnes olimpiādē iekļauts pirmo reizi, gan sacensības, gan turnīra medaļas skvošistiem ir īpašas. Latvijas Skvoša federācija ir gandarīta un pateicīga sacensību organizatoriem par skvoša iekļaušanu olimpiādē, kas ļāva jaunajiem skvošistiem sajust olimpisko atmosfēru. Ļoti gribētos, lai šī jaunajiem skvošistiem nebūtu pēdējā olimpiāde un skvošs pēc vairāku gadu centieniem beidzot izcīnītu vietu olimpisko sporta veidu pulkā,” rezumēja federācijas valdes locekle un sacensību galvenā tiesnese Baiba Lulle.

Tāpat kā orientēšanās sports skvošs bija viens no diviem Latvijas Jaunatnes olimpiādes programmā iekļautajiem neolimpiskajiem sporta veidiem.

 

SKVOŠS

Jaunieši

1. Augusts Ūbelis (Jelgava)

2. Aivis Jokums (Pļaviņu novads)

3. Pauls Rozenvalds (Jelgava)

Jaunietes

1. Anna Esiņa (Pļaviņu novads)

2. Laura Badūne (Jelgava)

3. Hanna Sieka (Jelgava)

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns