Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Liktenīgā sekunde un Ķuzes triumfs

Orientēšanās sprintā puišu konkurencē visi trīs medaļnieki finišēja sekundes (!) robežās. Meiteņu startos ārpus konkurences bija Jelgavas novadu pārstāvošā saldeniece Elza Ķuze, svinot iespaidīgu uzvaru gan sprintā, gan vidējā distancē.

Jelgavas Pasta salas apvidū notikušajās sprinta sacensībās negaidītu pavērsienu sarūpēja cits saldenieks Emīls Zērnis kopā ar Ralfu Jāni Eižvertiņu no Jelgavas novada. Abi uzrādīja identisku rezultātu — 16 minūtes 45 sekundes, tādēļ jau pirmajā sacensību dienā puišiem tika pasniegtas divas zelta godalgas. Ja bronzas laureāts Rihards Gailis būtu finišējis vienu sekundi ātrāk, pat visiem trim nāktos saspiesties uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Līderiem apbrīnojams rezultātu blīvums.

Savukārt meiteņu konkurencē Ķuze uzvarēja ar apaļu 100 sekunžu handikapu. “Sprinta distance bija ļoti interesanti izdomāta, īpaši patika kontrolpunkti pie tilta un tuneļa,” komentēja Ķuze. Vidzemnieces Aija Denija Trēziņa un Anda Jaunmuktāne varēja tikai censties samērīties savā starpā, kura ātrāka — Valmiera vai kaimiņiene Smiltene? Šoreiz ašāka izrādījās valmieriete Trēziņa, iegūstot sudrabu.

Sacensību otrajā dienā orientieristi pameta Jelgavas sirdi un devās Lietuvas virzienā — uz Vilces sporta bāzi, pie kuras mežā risinājās vidējās distances skrējieni. Patīkams pārsteigums, ka pie pusstundu attālā lauku miestiņa no šosejas pieved tikko uzliets jauns asfaltbetona segums 8 km garumā. Prieks braukt pie orientieristiem!

Tiesa, gludais ceļš orientieristus veda uz brikšņiem paugurainā apvidū. Puišu konkurencē apvidū meistarībā sapinās pat skrējiena galvenais favorīts Zērnis, šoreiz uzrādot tikai 7. rezultātu. “Jau pirmais kontrolpunkts bija tehnisks — īss etaps, bet kārtīgi jāpaņem virziens. Pēc tam… Nezinu. Pazīstams mežs, un par daudz uzticējos sev,” pēc finiša nopūtās iepriekšējās dienas uzvarētājs.

Vilces mežā laurus plūca Austris Kalniņš, izcīnot vienīgo medaļu Apes novadam. Meiteņu konkurencē, lietojot jauniešu terminoloģiju, turpināja spridzināt Ķuze. Šoreiz talantīgā saldeniece, kura nu jau vairākus gadus trenējas Jelgavā pie treneres Ingunas Čākures (starp citu, Ingunas brālēns ir pazīstamais fiziskās sagatavotības treneris Ivars Čākurs), savu tuvāko sekotāju apsteidza jau par sešām minūtēm. Tiesa, eiforijā Elza nenonāca, saprotot, ka galvenie konkurenti tobrīd bija Baltijas jūras jaunatnes spēlēs Zviedrijā: “Distance bija sarežģīta, daudz kontrolpunktu, nedrīkstēja atslābt, vietām bija slikta redzamība,” vērtēja Ķuze. “Mana motivācija trenēties ir rezultāti — progress dod sparu trenēties vēl vairāk un nāk vēl labāki sasniegumi. Vienmēr redzu, pie kā strādāt. Kādēļ pati nebraucu uz Baltijas jūras jaunatnes spēlēm? Gods aizstāvēt pilsētu olimpiādē!”

Ķuze joprojām dzīvo Saldū. Tā kā māju pusē orientēšanās sports pajuka, viņa vairākas reizes nedēļā mēro 80 km garo ceļu uz Jelgavu un pēc tam atpakaļ, lai trenētos iecienītajā sporta veidā. Pēc olimpiādes Druvas vidusskolas audzēkne devās uz Dāniju, lai jau nākamajā dienā startētu pasaules čempionātā junioriem.

 

ORIENTĒŠANĀS SPORTS

Sprints

Puiši

1. Emīls Zērnis (Saldus novads) 16:45

1. Ralfs Jānis Eižvertiņš (Jelgavas novads) 16:45

3. Rihards Gailis (Rīga) 16:46

Meitenes

1. Elza Ķuze (Jelgavas novads) 15:30

2. Aija Denija Trēziņa (Valmiera) 17:10

3. Anda Jaunmuktāne (Smiltenes novads) 17:58

 

Vidējā distance

Puiši

1. Austris Kalniņš (Apes novads) 39:29 0:00

2. Rihards Gailis (Rīga) 40:45 +1:16

3 Jēkabs Ločmelis (Valmiera) 40:47 +1:18

Meitenes

1. Elza Ķuze (Jelgavas novads) 34:14 0:00

2. Alise Zagorska (Rīga) 40:42 +6:28

3. Līva Cera (Rīga) 41:36 +7:22

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns