Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zeltu aizpūš uz Liepāju

Tenisā laurus plūca liepājnieki. Puišu vienspēļu turnīrā par uzvarētāju kļuva Dāvids Špaks. Dubultspēlē viņš kopā ar citu vēju pilsētas tenisistu — Dāvi Roli — izcīnīja otru zeltu. Savukārt meiteņu konkurencē triumfēja olimpiādes turnīra spožākā personība Elza Tomase, kura pārī ar Alisi Vindigu kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena arī dubultspēlē. Visi uzvarētāji ir Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi!

Turnīrā startēja 2002.—2005. g. dzimuši dalībnieki.

Vienspēlē Špaks jau pirmajā kārtā ar 6:2, 6:4 pārspēja ar pirmo numuru izsēto Dāvi Alksni. Pusfinālā Špakam pretī stājās Kārlis Vēberis, kurš arī pārstāv Liepāju. Dāvids ar 6:0, 6:0 pārliecinoši nodrošināja sev vietu finālā. Cīņā par zeltu Špaks spēkiem mērojās ar daugavpilieti Renardu Skuteli, kuru pieveica ar 6:2, 6:2, svinot uzvaru olimpiādē. Bronza — ādažniekam Edvardam Šnepstam.

Meiteņu konkurencē Tomase un Vindiga, abām demonstrējot teicamu tenisa spēli, sarūpēja liepājnieču finālu. Uzvaru izcīnīja Tomase, kura pārspēja Vindigu ar 6:2, 6:1. Bronzu sadalīja Aizkraukles sportistes, panākumu gūstot Sindijai Manovskai. Sīvā trīs setu mačā viņa pieveica savu dubultspēļu pārinieci Dārtu Vorslavu — 4:6, 7:6 (1), 6:4. “Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes olimpiāde Aizkraukle bija pārstāvēta tādā sporta veidā kā teniss!” gandarījumu pauda Aizkraukles novada sporta centra pārstāvji. Laba debija.

Dubultspēlē Špaks kopā ar Roli finālā divos setos pieveica Šnepstu un Kristapu Tauriņu, iegūstot zeltu. Liepājnieki Vēberis un Didzis Vārna paņēma bronzu.

Meiteņu dubultspēļu sacensībās zelts vienspēļu finālistēm Tomasei un Vindigai, kuras izšķirošajā mačā pārspēja aizkrauklietes Manovsku un Vorslavu. Marijai Kovaļauskai un Agritai Gavronskai no Mārupes novada — bronza.

“Es centos aizstāvēt Liepājas pilsētu,” sacīja talantīgā Tomase, kura Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) junioru reitingā ieņem 378. vietu un no Zemgales tenisa kortiem pārbrauca ar divām zelta godalgām. Liepājniece tenisu spēlē kopš pirmsskolas vecuma un šobrīd startē pamatā tikai starptautiskos turnīros.

“Viņa ir izteikta uzbrukuma tenisiste, spēlē gudri un stabili, labi iegriež bumbiņu, lai tā atsitoties paliktu tuvāk pie zemes, maz kļūdās,” komentēja viena no Elzas pretiniecēm, kurai divos setos neizdevās Tomasei iesist nevienu punktu.

Nākotni Elza saista ar duālo karjeru Amerikā: “Ceru doties uz koledžu, lai iegūtu izglītību un spēlētu tenisu augstā līmenī. Cerams, tas būs kādā siltākā štatā — varbūt Maiami, kur ir piemērota koledža tenisistiem,” teica uzlecošā zvaigzne.

“Perspektīva ir visiem, bet, galvenais, lai saglabājas vēlēšanās spēlēt un būtu finansējums ceļot uz turnīriem arī turpmāk, tenisā tas ir vitāli svarīgi. Jācīnās, jāspēlē. Potenciāls Elzai ir milzīgs,” sacīja Liepājas Tenisa sporta skolas treneris Daņils Kozlovs.

 

TENISS

Vienspēles

Jaunieši

1. Dāvids Špaks (Liepāja)

2. Renards Skutelis (Daugavpils)

3. Edvards Šnepsts (Ādažu novads)

Jaunietes

1. Elza Tomase (Liepāja)

2. Alise Vindiga (Liepāja)

3. Sindija Manovska (Aizkraukles novads)

Dubultspēles

Jaunieši

1. Dāvids Špaks un Dāvis Rolis (Liepāja)

2. Edvards Šnepsts un Kristaps Tauriņš (Ādažu novads)

3. Kārlis Vēberis un Didzis Vārna (Liepāja)

Jaunietes

1. Elza Tomase un Alise Vindiga (Liepāja)

2. Sindija Manovska un Dārta Vorslava (Aizkraukles novads)

3. Marija Kovaļauska un Agrita Gavronska (Mārupes novads).

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns