Individuālie sporta veidi
Rakstura tests Spānijas kalnos
Dobelnieks Emīls Liepiņš vēl pirms pāris sezonām varēja tikai sapņot par dalību visaugstākā līmeņa šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Tomēr šogad, pateicoties mērķtiecīgam darbam, viņš piedalījās vienā no trim prestižākajiem daudzdienu velobraucieniem pasaulē — Vuelta a Espana. Turklāt ne tikai piedalījās, bet arī apliecināja savas spējas ar vietām TOP 15 un spilgtu dalību favorīta diskvalifikācijā.
Tur prieks ar bēdām kopā savērts...
Svinīgajā sarīkojumā Trīs Zvaigžņu balva 2020, kas notiks 30. decembrī, par mūža ieguldījumu sportā sumināsim šķēpmetēju treneri Valentīnu Eiduku (83). Apcerot viņas ilgo un daudzkrāsaino dzīves gājumu, prātā ik reizes nāk Valda Grēviņa Kavalieru dziesmas pēdējā panta pirmā rindiņa izrādes Gēsta Berlings finālā: “Tur prieks ar bēdām kopā savērts...”
Mēnessgaismā uz Tokiju
Limbažnieks Kristaps Neretnieks kļuvis par pirmo Latvijas jātnieku, kas kvalificējies olimpiskajām spēlēm konkūra jeb šķēršļu pārvarēšanas sacensībās. Ceļazīmi uz Tokiju viņš ar savu uzticamo partneri Moon Ray izcīnīja 2019. gadā, uzvarot garā kvalifikācijas seriālā. Nesen Tokijas spēlēm kvalificējās vēl viens Neretnieka partneris — Go Four It B.
327 km 43 stundās un 15 minūtēs. Kājām
Kad Covid-19 ierobežojumi ievieš dzīvē korekcijas un neļauj šāgada Latvijas čempionam 100 km skrējienā, Rīgas—Valmieras uzvarētājam un trases rekordistam Pēterim Grīviņam aizlidot uz Nepālu pastaigāt pa kalniem, tad mūsu ultragaro distanču skrējējs atceras senāku izaicinājumu — noskriet kaut ko tik garu, ka startā nemaz nespēj iedomāties, kā šo distanci pieveikt, vienlaikus iedvesmojot arī citus skrējējus šajā dīvainajā laikā meklēt jaunus izaicinājumus. Lai vēlreiz nebūtu jāizdomā velosipēds, Pēteris izmantoja Mežtaku. Tā ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, no kuras tika izvēlēts posms no Igaunijas robežas Veclaicenē, Kornetos, līdz Vecrīgai, Rolanda statujai Rātslaukumā. Šādu pārdrošu distanci normāls vidusmēra tūrists veic 19 posmos vismaz 19 dienās, bet Pēterim tas izdevās nepilnās divās diennaktīs, turklāt skrienot.
Latvijas rekordiste — salacgrīviete no Vīnes
Diāna Džaviza, gatavojoties Spartatlonam — teju pārcilvēciskam skrējienam no Atēnām līdz Spartai, veica savdabīgu treniņu cēlienu. Vispirms, spītējot Covid-19 ierobežojumiem, Diāna dzīvoklī veica sešu stundu skrējienu. Pēc tam treniņu nolūkos viņa startēja 107 km skrējiensoļojumā no Rīgas līdz Valmierai un laboja savu pērn uzstādīto trases rekordu. Spartatlonu koronavīruss atcēla, taču tā vietā Vīnē dzīvojošā, bet Salacgrīvā uzaugusī Džaviza 4. oktobra rītā Vācijā kļuva par Latvijas rekordisti 24 stundu skrējienā. Distancē Džaviza pieveica 228 kilometrus un 962 metrus un gāza Tamārai Merzļikinai 31 gadu piederošo rekordu par nepilniem septiņiem kilometriem, izcīnot sacensībās skaistu uzvaru.
Asnu laiks
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS
Medijā SPORTS no 1972. līdz 1975. gadam un kopš 2006. gada
Citādāku un krietni daudzpusīgāku rosmi nekā ierasts Rīgas Centra Sporta kvartālā varēja vērot dienā, kad tur Eiropas Sporta nedēļas laikā sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību risinājās pasākums Iepazīsti vieglatlētiku!. Desmitiem bērnu un jauniešu izmēģināja vairākus šā sporta veida disciplīnu elementus — 30 metru sprintu, barjeru pārvarēšanu, dažādus citus vingrinājumus un, protams, šķēpa mešanu, kas pulcēja visvairāk interesentu.
Pēcpusdiena ar leģendu
Rudenī, lapkritim sākoties, Latvijas Sporta muzejā sirsnīgā gaisotnē notika izcilā šķēpmetēja un olimpiskā čempiona Jāņa Lūša atceres pasākums. Interesantos atmiņu un pieredzes stāstījumos dalījās gan sportista līdzbiedri, gan žurnālisti, gan izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, gan dažādu sporta organizāciju pārstāvji, ieskaitot visus trīs šolaiku Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentus — Vilni Baltiņu, Aldonu Vrubļevski un Žoržu Tikmeru.