Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Velosports trijos gadsimtos

Latvijas Riteņbraukšanas federācija ir viena no vecākajām sporta organizācijām mūsu valstī. Šogad tā atzīmē savu 130. jubileju. Par godu tam tapis nozīmīgs vēstures materiāls Latvijas sportam — Ata Jansona grāmata Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos.

„Grāmata tapusi nepilnu divu gadu laikā. Vēlos pateikt lielu paldies visiem līdzautoriem, kuri ar savu entuziasmu un dotajiem materiāliem palīdzēja šo grūto uzdevumu veikt laikā,” teica autors Atis Jansons. „Grāmatā centāmies iekļaut spilgtākos notikumus un personības tik dažādajā riteņbraukšanā. Nākotnē jāseko turpinājumam, jo visus mūsu riteņbraukšanas veidu sportistu panākumus ielikt vienā grāmatā nav iespējams.”

Sirsnīgajā grāmatas prezentācijas pasākumā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš norādīja, ka šāds vēstures materiāls Latvijas sportam ir bijis ļoti nepieciešams un ilgi gaidīts. Japiņš uzsvēra, ka grāmatas saturu veidojuši sportisti, treneri, mehāniķi, tiesneši un riteņbraukšanas aktīvisti.

Autori: Toms Markss