Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Bija ališā, būs kurešā

Kazahstānas pilsētā Astanā risinājās trešais pasaules čempionāts nacionālajos cīņas sporta veidos. No Latvijas ielūgumu saņēma pasaules meistarsacīkšu uzvarētājs ališā Viktors Reško. Rīdzinieks, dzīdamies pēc diviem zaķiem, vienu tomēr noķēra, izcīnot zelta medaļu kazahu nacionālajā cīņā kurešā, bet sev tuvākajā — ališā jeb jostu cīņā — savainojuma dēļ pēc otrās kārtas izstājās un čempiona titulu zaudēja.
Kurešā Reško pirmoreiz startēja svarā virs 90 kg, kur pavisam bija 27 konkurenti no 16 valstīm. Šajā veidā atlēti cīnās, ģērbušies baltās jakās ar īsām piedurknēm, tādas pašas krāsas šortos un cīkstoņu zābaciņos. Cīņa rit piecas minūtes, ja ir neizšķirts — seko pagarinājums līdz rezultatīvam paņēmienam. Vērtējums tāds pats kā džudo. Par efektīgāko metienu — tīra uzvara; ja pretinieku nomet uz sāniem — saņem atzīmi waza ari (puse uzvaras), zemākais vērtējums — juko (tāpat kā tagad džudo). Nav partera cīņas. Ja trīs piezīmes par dažādiem pārkāpumiem — diskvalifikācija.
Visās piecās cīņās Viktors guva uzvaras, finālā pusotrā minūtē uz muguras nometot mājinieku favorītu Bahitu Kolbaju. Tā bija īsta sensācija, jo kazahi zaudēja visprestižākajā svara kategorijā. Kopumā viņiem sešas zelta medaļas no astoņām. Krievijai tikai viena sudraba medaļa.
Gatis ĶĪSIS