Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Paliek un mainās

Kazahstānas pilsēta Almati uzņēma Starptautiskās Boksa asociācijas (AIBA) kārtējā kongresa dalībniekus. No 195 valstīm, kas ir AIBA sastāvā, balsstiesības ieguva tikai 106, pārējās vēl nebija samaksājušas biedra naudu. Latviju kongresā pārstāvēja mūsu Boksa federācijas ģenerālsekretārs Genādijs Glazkovs.
Viņš Sportam pastāstīja: „Vispirms notika pirmās profesionālās boksa līgas (WSB) prezentācija. Šo līgu nodibināja AIBA, iekļaujot tajā 12 komandas, un četras no tām pārstāvēs Eiropu. Pēc svinīgās atklāšanas ringā devās Turcijas un Kazahstānas bokseru izlases, lai sacenstos draudzības mačā. Ar 5:0 pārāki bija mājinieki. Šajās dienās sāksies cīņas profesionālajā līgā. Vispirms notiks komandu sacensības, pēc tam individuālais turnīrs. Abos pasākumos startēs arī ventspilnieks Nikolajs Grišuņins. Viņš iekļauts Milānas komandā, kura pirmo sacensību aizvadīs Parīzē.
Kongresā notika diskusijas par tiesāšanas neapmierinošo kvalitāti. Nolēma turpmāk skaitīt arī sitienus pa ķermeni, sodīt bokserus, kas izvairās no cīņas, pārejot dziļā aizsardzībā. Tā tiks uzskatīta par pasivitāti.
Notika arī AIBA prezidenta vēlēšanas. Prezidents palika iepriekšējais — taivānietis Čins Ku Vu. Aizvadītajos četros prezidentūras gados viņš boksā izdarīja revolucionāras pārmaiņas, izveidojot profesionālo līgu, kā arī iestājās par amatieru interesēm. Tika nodibināta akadēmija boksa tiesnešu apmācībai.
Eiropas Boksa konfederācijā lielu pārmaiņu nav. Par viceprezidentiem Milānā ievēlēja Krievijas pārstāvi Murovu un ukraini Gaidamaku. Mēs ar Nilu Žuravļovu paliekam iepriekšējos amatos — turpināsim strādāt juridiskajā un treneru komisijās.”
Gatis ĶĪSIS