Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Dvīņu džudo

Pirmo reizi Jaunatnes olimpiādes džudo turnīrā pie zelta medaļām tika dvīņi —puisis un meitene. Una Dolgiļeviča ieguva pirmo vietu svara kategorijā līdz 70 kg, bet viņas brālis Andis Dolgiļevičs sīvākā konkurencē triumfēja svara kategorijā līdz 60 kilogramiem.

Una Dolgiļeviča no galvaspilsētas Jelgavā ieradās ar tikko iegūtu Eiropas vicečempiones titulu kadetiem vecumā līdz 18 gadiem. Jaunatnes olimpiādē uz tatami viņai pretī stājās tikai viena pretiniece — Patrīcija Marķitāne no Alūksnes novada, kuru Una pārspēja divas reizes. Ņemot vērā Dolgiļevičas izcīnīto vietu kontinentā starp vienaudzēm, diez vai turnīra uzvarētājs Unas svara kategorijā varētu būt bijis cits arī ar lielāka dalībnieku skaitu… Tikmēr Unas dvīņubrālis Andis, spēkiem mērojoties 11 dalībnieku konkurencē, svinēja uzvaras visās cīņās un arīdzan ieguva zelta medaļu, apliecinot, ka abiem klubiem Kyodai džudistiem piemīt cerīgs potenciāls.

“Es pirms fināla biju pārliecināts, ka uzvarēšu, jo biju jau cīnījies ar fināla pretinieku — Edvardu Kinču (Saldus novads), zināju, kā viņš cīnās, biju viņu pieveicis,” sacīja Andis. “Sajūta Jelgavā pozitīva, jo zālē daudz skatītāju un džudo ir pieprasīts sporta veids.”

“Ar brāli ir samērā grūti cīnīties, viņš ir diezgan stiprs. Lielākoties viņš mani pieveic, bet dažreiz man arī izdodas viņu uzvarēt,” atklāj Una. Ziemeļvalstu ģimnāzijas audzēkne norāda, ka atšķirībā no puišiem meiteņu vidū džudo nav populārs, jo pastāv stereotips, ka šis sporta veids nav meitenēm. “Tādēļ jābrauc piedalīties uz starptautiskām sacensībām ārzemēs, lai gūtu pieredzi, vai treniņos jācīnās ar puišiem, jo citādi ir grūti uztrenēties. Kādēļ pati trenējos džudo? Bērnudārza vecumā vecāki aizveda uz tuvāko pieejamo sporta veidu — tie bija džudo treniņi —, un man iepatikās.” Patlaban Una ir devusies uz Azerbaidžānu ar mērķi cīnīties par medaļām Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā, bet pēc tam viņas plānā ir iegūt kādu no pasaules junioru čempionāta godalgām Kazahstānā.

Olimpiādes turnīra galvenais tiesnesis Vilnis Mīlenbergs komentēja, ka sportistiem bija jāiztur liela konkurence, lai tiktu uz Jaunatnes olimpiādi: “Daudzas pašvaldības uz olimpiādi piesaista citu novadu un pilsētu džudistus, ja tie netiek pārstāvēto klubu pašvaldību komandās, jo katru pašvaldību vienā svara kategorijā var pārstāvēt tikai divi labākie. Piemēram, ja sportists savā svara kategorijā nav starp vadošajiem audzēkņiem Rīgā, viņu piesaista Pierīgas novadi, kuros jaunieši ir uzauguši vai dzīvo viņu vecāki.” Viņš norāda, ka džudo popularitāte Latvijā saistāma ne tikai ar Vsevoloda Zeļonija olimpiskajiem panākumiem 2000. gadā Sidnejā. “Latvijas džudo klubā Maccabi izauga virkne džudistu, kuri kļuva par treneriem un nodibināja aptuveni sešus savus klubus, radot ievērojamu grūdienu sporta veida kustībā,” skaidroja Mīlenbergs.

Olimpiādē pārstāvētajā vecuma grupā līdz 18 gadiem Latvijā reģistrēti 300 džudisti.

 

DŽUDO

Puiši

Svara kategorija līdz 50 kg

1. Artjoms Gorbatenko (Ventspils)

2. Jaroslavs Petrovs (Liepāja)

3. Daniels Rūsis (Jelgava)

Svara kategorija līdz 55 kg

1. Roberts Javorskis (Alūksnes novads)

2. Vladimirs Ščerbakovs (Jelgava)

3. Artjoms Kvašņins (Ventspils)

3. Ivans Mihaļovs (Liepāja)

Svara kategorija līdz 60 kg

1. Andis Dolgiļevičs (Rīga)

2. Edvards Kinčs (Saldus novads)

3. Igors Medvedevs (Liepāja)

3. Inarts Tumšais (Rīga)

Svara kategorija līdz 66 kg

1. Andris Džemo (Rīga)

2. Arturs Laufmanis (Rīga)

3. Artūrs Gorniks (Jelgava)

3. Valters Jenerts (Saulkrasti)

Svara kategorija līdz 73 kg

1. Dmitrijs Gukovs (Rīga)

2. Ņikita Lizunovs (Daugavpils)

3. Ēriks Osis (Jūrmala)

3. Ņikita Skorbenko (Jelgava)

Svara kategorija līdz 81 kg

1. Maksims Duinovs (Liepāja)

2. Marks Sutika (Jelgava)

3. Edgars Jurgenbergs (Rīga)

3. Oļegs Maistruks (Stopiņu novads)

Svara kategorija līdz 90 kg

1. Aleksandrs Špika (Rīga)

2. Ņikita Jaroševičs (Jelgava)

3. Aleksandrs Bubnovs (Liepāja)

3. Arturs Višņausks (Ventspils)

Svara kategorija virs 90 kg

1. Daniels Paņkovs (Ķekavas novads)

2. Aleksijs Ivaščenko (Rīga)

3. Edgars Dukaļskis (Jelgava)

Meitenes

Svara kategorija līdz 52 kg

1. Paula Elīza Cera (Rīga)

2. Annija Strupā (Jelgava)

Svara kategorija līdz 57 kg

1. Anastasija Sokirjanska (Rīga)

2. Elīza Marija Jevstigņejeva (Ādažu novads)

3. Evelīna Graumane (Rīga)

3. Darja Lizunova (Daugavpils)

Svara kategorija līdz 63 kg

1. Alevtīna Špika (Rīga)

2. Marija Selezņova (Ventspils)

3. Sofija Gžibovska (Preiļu novads)

3. Vineta Alksne (Ādažu novads)

Svara kategorija līdz 70 kg

1. Una Dolgiļeviča (Rīga)

2. Patrīcija Marķitāne (Alūksnes novads)

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns