Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Gavariem zelts, sudrabs un bronza

Tukuma golfa kluba 18 bedrīšu laukumā Odiņi puišu konkurencē izvērtās dramatiska cīņa un čempionu izdevās noskaidrot tikai pēc pēkšņās nāves pārspēlēm, bet meiteņu turnīrs nesa pārsteigumu.

Spītējot nešpetnām vēja brāzmām, pēc pirmās dienas ar sitiena starpību vadībā izvirzījās divi brāļi no Jūrmalas — Fēlikss un Francis Gavari. Tikmēr meiteņu konkurencē negaidīti par līderi kļuva Fēliksa dvīņumāsa Marlēna, kura par trim sitieniem apsteidza citu jūrmalnieci — pieredzējušo Katrīnu Janu Gustaffsoni. “Turnīrs nav iesācies diez ko spīdoši,” negribīgi atzina Katrīna pašā spēles sākumā, kura golfā trenējas divas reizes ilgāk nekā viņas galvenā konkurente – Gustaffsone spēlē jau 13 gadus.

Sacensību otrajā dienā korekcijas spēles gaitā ieviesa lietus, taču tas neliedza atvērties Marekam Nikam Ataram. Rīdzinieks laukumu veica ar fantastisku rezultātu — 67 sitieniem! — no ceturtās pozīcijas uzlecot uz pirmo. “Tas ir tikai par pieciem sitieniem vairāk nekā laukuma noteiktais ideālais rezultāts!” jūsmoja golfa laukuma saimnieks un vietējā kluba prezidents Andris Pētersons. Līdz tam labākais rezultāts bija 73 sitieni, ko sasniedza Fēlikss. Šo rezultātu par sitienu viņam izdevās uzlabot gan otrajā, gan trešajā turnīra dienā, tāpat jaunākais brālis Francis uzlaboja savu bilanci, otrajā dienā sasniedzot pēdējo bedrīti jau ar 70 sitieniem.

Savukārt pēc turnīra trešās dienas, kas atkal nesa citādus laikapstākļus, gala kopvērtējums bija mulsinošs — gan Ataram, gan brāļiem Gavariem visiem pa 217 punktiem… Turnīra nolikums paredz, ka ar vienādu punktu skaitu uzvar tas, kurš labāk nospēlējis pēdējā dienā. Bet — še tev — Ataram un Fēliksam Gavaram, kurš izrādās ir arī 2015. gada Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla čempions slidošanā, atkal vienādi — pa 72 sitieniem.

Vienas kļūdas dēļ Gavaram jaunākajam nācās samierināties ar bronzu, bet Atars un Fēlikss atgriezās laukumā, lai aizvadītu vienas bedrītes pārspēli, kā saka golferi, pēc pēkšņās nāves principa. Roka nenodrebēja Ataram, un zelts aizceļoja uz galvaspilsētu.

Meiteņu turnīrā pirmajā dienā godam uzņemto kursu noturēja Marlēna. Gavare veiksmīgi izmantoja to, ka Gustaffsone iepriekš nebija spēlējusi Tukuma laukumā, pašai demonstrējot lielisku meistarību (labākais dienas rezultāts — 68 sitieni). Ar krietni lielāku sitienu summu bronza Karīnai Elvīrai Salai no Ādažu novada.

 

GOLFS

Tukuma laukums Odiņi

Vieta, pilsēta, summā Par, rezultāts dienā, punkti

Jaunieši

1. Mareks Niks Atars (Rīga) +31, 78+67+72, 217

2. Fēlikss Gavars (Jūrmala) +31, 73+72+72, 217

3. Francis Gavars (Jūrmala) +31, 74+70+73, 217

Jaunietes

1. Marlēna Gavare (Jūrmala) +27, 73+68+72, 213

2. Katrīna Jana Gustaffsone (Jūrmala) +35, 76+74+71, 221

3. Karīna Elvīra Sala   (Ādažu novads) +219, 130+138+137, 405

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns