Futbolā valda Rīga

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes olimpiādes futbola sacensības noslēdzās ar kādas pilsētas dubultuzvaru — šogad Jelgavā triumfēja gan Rīgas jaunie futbolisti, gan futbolistes. Dramatiskākie notikumi risinājās puišu konkurencē, kur čempionu noteikšanai bija pat nepieciešama 11 m sitienu sērija.

Futbola turnīrā startēja 2003.—2004. gadā dzimušie jaunieši un jaunietes, bet spēles notika Zemgales olimpiskajā centrā un FK Jelgava treniņbāzē. Puišiem finālsacensībās piedalījās astoņas komandas, kas bija izturējušas atlasi. Šoreiz finālturnīrā nenotika grupu turnīri, bet uzreiz risinājās izslēgšanas mači. Jau ceturtdaļfinālā tikās divi tradicionālie pretendenti uz pirmo vietu — rīdzinieki ar 1:0 pieveica Daugavpils komandu. Atgādināšu, ka pirms diviem gadiem Jaunatnes olimpiādē par čempioniem kļuva daugavpilieši. Tāpat negaidīti no cīņas par titulu izstājās vēl viens mūsu ierastais futbola centrs — Liepāja ar 0:1 zaudēja Olaines novada vienībai. Pusfinālā Rīgas jaunieši ar 1:0 pārspēja laukuma saimniekus no Jelgavas, bet olainieši ar 3:1 uzveica tukumniekus. Finālā rīdzinieki atklāja rezultātu, bet Olaines komanda panāca neizšķirtu 1:1, taču pēcspēles vienpadsmitnieku sērijā tomēr virsroku ar 4:1 guva Viktora Vicehovska trenētā Rīgas Futbola skola. Trešo vietu izcīnīja Jelgavas jaunie futbolisti.

Savukārt meitenēm Jelgavā sacentās tikai trīs komandas, bet pirmo vietu izcīnīja Tatjanas Šaļimovas trenētā Rīgas komanda, kas vispirms ar 4:2 apspēlēja Olaines novada meitenes, bet tad ar 2:0 pārspēja arī Rēzekni, kas triumfēja Jaunatnes olimpiādē pirms diviem gadiem. Otro vietu ieguva rēzeknietes, ar 4:0 uzvarot Olaines vienību.