Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cīņā augot

Pirms piecpadsmit pavasariem sāka sešas valstis, šogad bija pārstāvētas astoņpadsmit. Tāda ir Visvalža Freidenfelda sporta kluba internāta starptautiskā turnīra izaugsme. Šīs ir vienīgās sacensības Baltijas valstīs, kas iekļautas Starptautiskās Cīņas federācijas (FILA) sacensību kalendārā.

Šajā turnīrā piedalās tikai juniori (U-20), tas risinās grieķu-romiešu un brīvajā cīņā, kurā tradicionāli piedalās arī jaunās dāmas. Latvijas Cīņas federācijas prezidents Visvaldis Freidenfelds uzsver, ka jaunajiem sportistiem nav tik daudz sacensību, kur iespējams mēroties spēkiem tik kuplā pulkā.

Daudzu valstu treneri šo turnīru izmanto, lai noskaidrotu savu izlašu sastāvus, kuri tālāk gatavojas pasaules un kontinentu meistarsacīkstēm.

Savulaik šajā turnīrā labus panākumus guva mūsu olimpietis brīvajā cīņā Armands Zvirbulis, arī Laura Skujiņa, Anastasija Grigorjeva un Katrīna Odiņa-Urbova, kas turpina cīņu par ceļazīmēm uz Londonu.

Šogad mūsu izlasē bija daudz sportistu, kas tikko pārkāpuši junioru vecuma slieksnim, tomēr spēcīgajā konkurencē spēja izcīnīt trīs bronzas medaļas grieķu-romiešu cīņā — Aleksandrs Masjuks (svaru kategorijā līdz 55 kg), Vladislavs Ļebedevs (līdz 60 kg) un Arturs Ševčenko (līdz 84 kg), kā arī brīvās cīņas pārstāvis Artjoms Iļjins (līdz 60 kg).