Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 238 Olimpiāde

Meitenes vispirms

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes programmā bija iekļauts jātnieku sports. Kā uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, jaunajiem jātniekiem tā ir lieliska iespēja izjust olimpisko gaisotni, tiekties pēc mērķa reiz startēt arī lielajās olimpiskajās spēlēs.

Sacensībās Kleistos startēja 39 dalībnieki no deviņām pašvaldībām.
Šķēršļu pārvarēšanā (1,10—1,20 m augstumā) jeb konkūrā vislabāk veicās Saldus jātniecei Katrīnai Eisakai, kura ar savu zirgu Kredo savāca visvairāk punktu. Saldus jātnieku sporta skolas trenere Mārīte Pinte piebilda, ka meitene šīm sacensībām gatavojusies ļoti centīgi, lai gan sacensībās startē tikai otro gadu. Katrīna trenējas ar lielu atdevi, prot koncentrēties un ir psiholoģiski noturīga, viegli atrod kontaktu ar savu zirgu.
Iejādē visai pārliecinoši uzvarēja rīdziniece Aiga Silavniece (interesanti, ka jātnieku sportā startēja tikai meitenes). Lai gan ar savu zirgu Lambordžini Aiga kopā trenējas tikai kopš maija, meitene pratusi rast pietiekami labi kontaktu, lai viss noritētu bez būtiskām kļūdām. Trenere Anita Silavniece uzteic savu audzēkni un uzsver, ka sacensības bija teicami organizētas. Jaunajiem sportistiem tas ir lielisks stimuls trenēties vēl nopietnāk un ar lielāku atbildības izjūtu. Arī Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Andris Kalniņš izteica atzinību par pietiekami sarežģītajiem maršrutiem, kas jaunajiem sportistiem, kuri Latvijā pēdējos gados saradušies arvien vairāk, ļāva parādīt visu, ko viņi apguvuši treniņos. Iespējams, tieši šie jaunieši pēc pāris gadiem pārstāvēs mūsu valsti starptautiskās sacensībās.
Ar olimpiskajiem apļiem fonā, ar balvām un medaļām uz krūtīm, jaunās jātnieces veica simbolisku goda apli, lai ar daudz lielāku pieredzi un pašapziņu gatavotos nākamajām sacensībām.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

JĀTNIEKU SPORTS
Iejāde. 1. Aiga Silavniece (Rīga) 598, 2. Monta Kļaviņa (Jelgavas novads) 565, 3. Anna Lapsa (Rīga) 557.
Konkūrs. 1. Katrīna Eisaka (Saldus novads) 67, 2. Sintija Grundštoka (Talsu novads) 52, 3. Inta Veja (Jelgavas novads) 52.