Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jaunieši pasaules zvaigžņu uzraudzībā

Viesturs Saukāns 

Siguldā kamaniņu sporta sezonai punktu pielika jauno sportistu starptautiskās sacensības — Murjāņus kauss. Sešu valstu konkurencē Latvija atkal bija virsotnē – gan sportiskā, gan organizatoriskā ziņā.

Murjāņu kausa sacensībās startēja 101 sportists no sešām valstīm – kopā ar vietējiem meistariem uz starta stājās arī beļģi, austrieši, slovāki, poļi un vācieši. Latvijas jauno kamaniņu sportistu treneris Aivars Kalniņš atzīmēja, ka konkurence bija ļoti nopietna, tāpēc Latvijas jauniešu izcīnītie panākumi ir īpaši augstvērtīgi.

„Sacensību dienās laika apstākļi nebija labākie mūsu sportam, arī trase bija samocīta," sacīja Kalniņš. „Taču sacensības izdevās, saņēmām atzinību gan no ārzemju viesiem, gan mūsu speciālistiem un Murjāņu Sporta ģimnāzijas vadības. Turklāt patīkamu pārsteigumu sarūpēja Lāču maize, sagādājot pārsteiguma balvas labākajiem sportistiem. Ļoti spēcīgas bija jauniešu A (vecumā no 15 līdz 17 gadiem) un B (14 līdz 15) klases, taču nedaudz trūcīgāks sastāvs bija Junioru ieskaitē, jo šī vecuma grupa (18 līdz 20) daudz padarīja Pasaules kausa sezonas laikā. A grupā uzvaru guva Andrejs Bērze, aiz sevis atstājot vienu no Vācijas sportistiem, bet trešajā vietā — Lauris Kivkucāns. Andrejs lieliski startēja arī divniekosJekipāžā ar Uldi Loginu, sasniedzot trešo vietu, piekāpjoties vienīgi divām vācu ekipāžām. No meitenēm jāatzīmē Agnese Koklača un Karīna Pavloviča, kuras izcīnīja pirmās divas vietas Jauniešu A klasē. Sacīkstēs uz pjedestāla tika ne vien mājinieki un vācieši – pa godalgai tika arī slovākiem, poļiem un austriešiem."

Lai arī pieredzējušākie sportisti sacensībās nestartēja, uz jauniešu un junioru sacensībām treneru lomā bija ieradušās arī vairākas pasaules kamaniņu sporta zvaigznes. Viens no spilgtākajiem bija Vācijas nesenā zvaigzne Deniss Geperts, kurš pēc Turīnas olimpiādes šajā Pasaules kausa sezonā uz starta neizgāja. Jaunajiem austriešiem līdzās bija vairākkārtējā Eiropas un pasaules sacensību medaļniece Angelika Noinere un Gerhards Glairšers. Slovākiem līdzi bija valsts nacionālās izlases galvenais treneru sastāvs.

Starptautiskajā arēnā kamaniņu sporta sezona beigusies, vienīgi maija vidū Vācijā notiks Vasaras kausa sacensības.

Siguldā vēl ziema

Tikmēr šosestdien Siguldā sezonu beigs bobslejisti – risināsies kompānijas Profs kausa izcīņa, kuras galvenais notikums būs četrinieku Pasaules kausa meistaru Jāņa Miņina (ceturtā vieta), krieva Jevgeņija Popova (Pasaules kausa ieguvējs) un Eiropas čempiona čeha Ivo Daņileviča savstarpējā cīņa. Turklāt rīkotāji sola, ka uz starta iziet gatavojas arī 1988. gada olimpiskais čempions Jānis Ķipurs.

Šoreiz gan aizraujošāks par Latvijas sportistu startu var izrādīties krievu ekipāžu demonstrējums. Krievijas kamaniņu braucējiem savas augstvērtīgas trases nav, tādēļ Siguldā jāaizvada nacionālais čempionāts. Pret Popovu cīnīsies šosezon Pasaules kausā debitējušais Dmitrijs Abramovičs. Būs interesanti!

Foto

Jauniešiem sava pasaule. Starptautiskā sacensība Murjāņu kauss pulcēja vairāk nekā simts jauno kamaniņu sportistu no sešām Eiropas valstīm. Latvieši tika arī pie uzvarām – Agnesei Koklačai (attēlā) un Andrejam Bērzem pirmā vieta savās klasēs.