Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kad ledus aiziet ūdenī

Īsāks par siena laiku pēdējos gados ir tas brīdis, kad Latvijā iespējams nodarboties ar ledusburāšanu. Ziemai bardzības netrūkst, bet ledum zem sniega šajā sportā nav nekādas vērtības. Šogad atkušņa lieti tikai marta sākumā Ķīšezerā noslaucīja ledus spoguli, padarot to burājamu. Tomēr tradicionāli populārā DN klase kupenās nebija nosmakusi. Latvijas čempionāts pulcēja piecpadsmit ledusjahtas.

Labāks ledus šoziem bija Sāremā piekrastē, kur daži latvieši trina slidas igauņu regatēs. Kuplākā skaitā mūsējie devās uz Eiropas un pasaules čempionātu Zviedrijā, Orebrū apkaimē. Bet arī tur laikapstākļi nebija nekāda medus maize. Organizatoriem izdevās sarīkot tikai pasaules čempionātu, un arī tajā notika tikai trīs braucieni, kuros uzvarēja polis Tomašs Zakševskis. Matīss Alviķis 185 ledusburātāju konkurencē izcīnīja devīto vietu, 23. Raivo Elnionis, 39. Gatis Graudums. Sudraba flotē ar septīto vietu labākais latvietis bija Ričards Omanbriedis.

Toties nacionālais čempionāts Ķīšezerā bija perfekts, ja neņem vērā atkušņa ūdeni, kas aiz ledusjahtām atstāja ātrumlaivu cienīgas šaltis, liekot grimt nožēlā tiem burātājiem, kas nebija paķēruši līdzi hidrokostīmus. Starp citu, DN ātrumā spēj pārspēt F-1 uz ūdens. Vajadzīgs tikai vējš un, protams, meistarība to izmantot.

Divas dienas, deviņi braucieni, kuros tikai ar viena punkta pārsvaru pār Gati Graudumu par Latvijas čempionu kļuva Matīss Alviķis. Bronza viņa brālim Madaram. Ceturtā vieta Ansim Dālem un Raivo Elnionim, kuri apspēlēja kādreizējo Eiropas laureātu Gunāru Rozenbergu. Opti klasē jauniešiem par čempionu kļuva Eduards Stīpnieks.

Bet par ledus aiziešanu ūdenī nav daudz jāskumst. Mums ir arī divas olimpiskās cerības, un vienas liktenis izšķiras šonedēļ Kadisā (Spānijā), kur risinās pasaules čempionāts vindsērfingā RS:X klasē. Cīnīties par vienīgo ceļazīmi, kas pienākas valstij, nevis konkrētam atlētam, palīgā jaunajiem sērfotājiem Rihardam Akmentiņam, Tomam Jēkabsonam un Ronaldam Kaupam devies ar pieredzējušais Formula Windsurfing meistars Jānis Preiss.

Savukārt Anna Aile (Laser Radial) kopā ar vairākām citvalstu burātājām patlaban trenējas Francijas Vidusjūras piekrastē. Viņas būt vai nebūt Londonas spēļu regatē izšķirsies maija vidū pasaules čempionātā Vācijā.