Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Tikšanās ar SOK prezidentu

Pirmdien, 27. aprīlī, Valsts prezidents Valdis Zatlers darba vizītē Šveicē (Lozannā) tikās ar  Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Žaku Rogi.
Sarunā piedalījās arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Einars Fogelis.
Tikšanās laikā tika pārrunāta Baltijas valstu pārstāvju aktīvāka iesaistīšanās SOK darbībā. Žaks Roge tika informēts par sporta organizāciju Latvijā un sadarbību ar sporta institūcijām. SOK prezidents pauda gandarījumu par sadarbību ar Latvijas kolēģiem un atzīmēja labo sporta organizāciju mūsu valstī. Sarunā tika pārrunāta ekonomiskās krīzes ietekme uz starptautisko olimpisko kustību, SOK jaunā iniciatīva – jaunatnes olimpisko spēļu organizēšana 2010. gadā Singapūrā. Pievēršoties Latvijai, Valsts prezidents norādīja uz mūsu valsts atbalstu līdzīgu jaunatnes olimpiāžu rīkošanā.
Valsts prezidents uzaicināja Žaku Rogi apmeklēt Latviju. Roge ar pateicību pieņēma ielūgumu un pauda gatavību apmeklēt Latviju 2010. gada vidū.
Vizītes laikā Latvijas Olimpiskās komitejas vadība Rogem pasniedza vienīgā latvieša – SOK locekļa no 1926. līdz 1947. gadam, Jāņa Dikmaņa autobiogrāfisko stāstu 60 sporta gadi. Savukārt Lozannas Olimpiskajam muzejam tika uzdāvinātas pirmā olimpiskā čempiona BMX vēsturē Māra Štromberga autogrāfu kartītes, Latvijas pasta pastmarkas un pirmās dienas aploksnes, kas veltītas Štromberga uzvarai, kā arī grāmata Latvija Pekinā ar Štromberga (zelts, BMX), Aināra Kovala (sudrabs, šķēpmešana) un Viktora Ščerbatiha (bronza, svarcelšana) autogrāfiem.
Ilze ĀĶE-VĪKSNE

Laipni lūdzu! SOK prezidents Žaks Roge, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers un LOK prezidents Aldons Vrubļevskis
Foto: Einars Fogelis