Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar gribasspēku Jelgavā

Ar Latvijas un reizē Baltijas čempionātu, kā arī slavenā airētāja Aleksandra Avdejeva balvas izcīņu Jelgavā sākās mūsu smaiļošanas un kanoe airēšanas sezona. Sportisti sacentās garajās distancēs, kuras sezonas laikā sportisti airē tikai pāris reižu.
Tomēr to nevajag uzskatīt par nodevu, jo izturības distances lieliski parāda sportista gatavību sezonai, kā arī paša airētāja gribasspēku un izturību.
Lielāko interesi, protams, izraisa smaiļotāju sacensības. Kaut arī labākie sportisti tikai iepriekšējā dienā atbrauca no treniņnometnes Spānijā, vairāki no viņiem izgāja uz starta.
Vīriem savu meistarību kārtējo reizi nodemonstrēja olimpietis Kristaps Zaļupe. Par spīti tam, ka sportista ierastie airi ceļā aizkavējās, viņš sīvā cīņā ar igauņu airētājiem tomēr uzvarēja. Kristaps atzīst, ka sezonai viņš gatavojies nopietni. Kaut arī olimpiskais pārinieks Krists Straume vismaz sezonas sākumā airēs kopā ar Alekseju Rumjancevu (abi no starta Jelgavā šoreiz atturējās), jo gatavojas Eiropas U-23 meistarsacīkstēm un Pasaules kausu posmiem, Kristaps Pasaules kausu izcīņā (pirmais posms notiks Polijā no 8. līdz 10. maijam) startēs kopā ar limbažnieku Gintu Veinbergu.
Pasaules kausiem gatavojas arī kanoe airētājs jelgavnieks Gatis Pranks (divniekā ar Antonu Knesi), kas uzvarēja vieniniekā. Olimpietis Miķelis Ežmalis (šoreiz nestartēja) Polijā airēs vieniniekā.
Sievietēm pārliecinoši uzvarēja rīdziniece Lāsma Liepa, otrā bija ventspilniece Elīna Ēdole.
No mūsu sportistiem smaiļošanā junioriem pirmais bija Andrejs Kostenko, zēniem – otrais Roberts Akmens, trešais – Roberts Bērziņš-Bērzītis, jaunietēm un meitenēm otrās – Marta Porniece un Līga Poplavska, arī veterāne Ildze Blumbaha.
Kanoe airētāju sacensībās junioriem uzvarēja Dagnis Iļjins un Dmitrijs Semjonovs, jauniešiem – Kristiāns Jenčiuss, Kristaps Tukišs un Mārtiņš Burkovskis, zēniem otrais – Krišs Jansons, trešais – Rahmats Stromanis, veterāniem otrais Rolands Krastenbergs.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS