Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Būs grāmata: Gods kalpot sportam

Populārais futbola tiesnesis un žurnālists Miķelis Rubenis savām grāmatām pievienojis vēl vienu, kurā apkopojis gan publicētos (žurnālā Sports un citur), gan nepublicētos vēstījumus par sporta dzīvē mazāk ievērotām, taču svarīgām personībām — sporta spēļu treneriem, spēlētājiem un tiesnešiem — visdažādāko profesiju pārstāvjiem, kas šo savu hobiju sekmīgi savieno ar pamatdarbu.

Tie ir stāsti par futbola treneri, kas aizved komandu līdz valsts čempiona titulam, bet kuru atlaiž no darba, par hokeja tiesnesi, kas četrus gadus atzīts par labāko KHL un pēc spēlē gūta smaga savainojuma un operācijas atgriežas uz ledus, par futbola vārtsargu Laimoni Laizānu, kas no Juglas aizceļojis un spēlējis Maskavā un Montevideo, par sporta statistikas lomu un nozīmi futbola vēsturē.

Autoram vistuvākie sporta veidi, ar kuriem amatiera līmenī pats nodarbojies, ir futbols, hokejs un basketbols. Bet, lai šī grāmata nebūtu tikai vīriešiem un par vīriešiem, pirmā vieta ierādīta dāmai, kas 2019. gadā par mūža ieguldījumu sportā saņēma Gada balvu — Latvijas Radio sporta ziņu moderatorei, slavenās TTT basketbola komandas dalībniecei Initai Kresai-Katkovskai.

Kaut arī Latvijas futbola valstsvienībā sākusies cerīga renovācija, bet tās rezultāti vēl neiepriecina, šai spēlei veltīta lielākā uzmanība. Sevišķi to pelnījuši mūsu tiesneši, kas pēdējos gados iekarojuši Eiropas un pasaules līmeņa atzinību un, protams, autoritāti. Andra Treimaņa vadībā Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs Brazīlijā vadīja pasaules čempionāta finālturnīru jauniešu komandām, finālspēli Brazīlija—Meksika ieskaitot.

2021. gada jūnijā Latvijas Futbola federācijai apritēs apaļi 100 gadi. Arī tāpēc federācija sniegusi atbalstu grāmatas izdošanai kā pirmo veltījumu valsts galvenās futbola organizācijas jubilejai.

Dainis Caune
Dainis Caune