Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Katrs atsevišķi un visi kopā

Jau 19. februārī starts tiks dots Latvijas skolu Ziemas festivālam — šoreiz gan virtuālam. Par spīti tam, ka sacensības notiks individuāli, tā būs iespēja skolēniem pēc ilgāka pārtraukuma izbaudīt sportisku svētku sajūtu un samērīties ar rezultātiem gan skolas, gan visas Latvijas mērogā.

Lai gan skolu reģistrācijai sākotnēji bija paredzētas 10 dienas, jau pēc četrām dienām tiek sasniegts maksimālais reģistrēto skolu skaits. Pat neskatoties uz to, ka plānots ievērojami lielāks dalībnieku skaits nekā iepriekšējā Ziemas festivālā klātienē. Jaunieši ir izsalkuši pēc mačiem!

ČEMPIONIEM VAJAG EMOCIJAS

Pirmo reizi Ziemas festivāls notiks virtuāli, skolēniem sacenšoties katram atsevišķi. Rezultāti tiks fiksēti ar skolēnu pašu viedtālruņiem un sporta pulksteņiem, tādā veidā krājot kilometrus kopvērtējuma ieskaitei. Uzvarēs tas, kurš sakrās visvairāk kilometru. Dalībnieku rezultāti tiks publicēti Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) mājaslapā sadaļā festivāls — lsfp.lv/festivals.

Ziemas festivālam pieteikušies visi iepriekšējo festivālu favorīti. Tā festivālā čempionu kausa īpašnieki Siguldas Valsts ģimnāzijā norāda, ka skolēniem šāds sacensību formāts būs jauna pieredze. “Jauniešiem, kuri regulāri sporto, ir nepieciešamas sacensības, lai gūtu gandarījumu par treniņos paveikto. Tā ir iespēja gūt pozitīvas emocijas, kas ir nepieciešamas šajā saspringtajā laikā,” uzsver sporta skolotāja Anda Vīksna.

MADONIEŠIEM ARĪ VESELĪGI MĒRĶI

Savukārt citi iepriekšējā festivāla kopvērtējuma medaļnieki — Madonas Valsts ģimnāzija — uzsver, ka tā ir skolai būtiska tradīcija startēt Ziemas festivālā. “Piedalāmies katru reizi un ar lielāko prieku — nevaram iedomāties, ka Ziemas festivālā mūsu skola varētu nepiedalīties. Gan sporta pedagogi, gan skolēni allaž priecājas, ka sacensības ir labi organizētas, sagādā bērniem prieku un gandarījumu,” stāsta sporta skolotāja Lana Līcīte. Viņa pauž gandarījumu, ka katru reizi festivālā tiek iekļautas jaunas sportiskas aktivitātes. “Tādējādi interesanti piedalīties ir ne tikai mūsu slēpotājiem sporta skolu audzēkņiem, bet arī vienkārši fizisku aktivitāti mīlošiem skolēniem, kam sports ir sirdī.”

Jau sākoties pandēmijai, Madonas Valsts ģimnāzijas sporta stundās audzēkņi radināti pildīt daudz uzdevumu ārā — svaigā gaisā, izmantojot GPS lietotnes un telefonus. “Un tas ir brīnišķīgi, ka festivāla organizatori par to ir iedomājušies un mēs šādi varam piedalīties,” piebilst Līcīte. “Skolas mērķis — veselīga jaunā paaudze, kas ar prieku kustas svaigā gaisā, paši spēj izvēlēties aktivitātes un nebaidās grūtības pārvarēt.”

JELGAVNIEKI SKRIES

Arī Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, kura savulaik saņēmusi Gada sporta skolotāja balvu, uzsver, ka Ziemas festivāls jebkādā formātā ir svarīga skolas tradīcija. “Mūsu skolā mācās daudz skolēnu, kas nodarbojas ar ziemas sporta veidiem — hokeju, šorttreku, daiļslidošanu, kā arī sporta veidiem, kas ļoti tuvi šāgada virtuālā festivāla disciplīnām — orientēšanās sportam, vieglatlētikai un volejbolam,” teic vicečempionu pedagoģe Gorškova.

“Ļoti patīk sacensību formāts, ka skolēni sacentīsies ne tikai starp skolām, bet arī savā starpā — skolas ietvaros.” Lielāko interesi par dalību festivālā jelgavnieku vidū izrādījuši pamatskolas audzēkņi, jo vidusskolēni ir noslogoti mācībās. Cīņā par medaļām lielākais uzsvars tiks likts uz skriešanu.”

GRUNDZĀLĒ FESTIVĀLA PRIEKŠSACĪKSTES

Dalībai festivālā pieteikušās arī krietni mazākas skolas. Tā Smiltenes novada Grundzāles pamatskola aizrautīgā sporta skolotāja Māra Stabiņa vadībā allaž bijusi favorīte slidošanas sacensībās. Attālinātajā formātā drošības apsvērumu dēļ slidošana gan programmā nav iekļauta, taču stabiņa aptverē ir jaunas patronas. “Papildināts slēpošanas inventāra klāsts, skolai iegādājoties 20 jaunus komplektus. Vienlaikus uz slēpēm varam uzlikt 60 skolēnus un bērnudārza audzēkņus,” lepojas Stabiņš, aktīvi individuāli trenējot bērnus un jauniešus festivāla mačiem.

Interesanti, ka šim nolūkam Stabiņš skolēniem sarīkojis Grundzāles pamatskolas virtuālo sacensību priekšsacīkstes. “Pirmās kārtas uzvarētāji — zēniem Roberts Zirdziņš no 2. klases ar 39,3 km un meitenēm Anete Stabiņa 7. klasē ar noslēpotajiem 39,8 km nedēļā. Tiesa, ne visiem skolēniem ir atbilstoši telefoni, lai varētu fiksēt savas aktivitātes lietotnēs. Sportojot ziemā, gadās arī kritieni un telefons ātri izlādējas, tāpēc aktivitāšu laikā jānoglabā drošā un siltā vietā,” grundzāliešu secinājumi varētu būt noderīgi arī citiem dalībniekiem. “Ziemas festivālā piedalāmies kopš 2006. gada, un kopš tās reizes neviens festivāls nav izlaists.”

IZMANTO TELEFONU LIETDERĪGI!

Lai gan Ziemas festivāls šogad notiek virtuālā formātā, tā mērķis ir nemainīgs. “Svarīgākais Ziemas festivālā — jebkuram skolēnam, arī bez profesionālām iemaņām sporta veidos, dot iespēju piedalīties un sajust, cik daudzveidīgas ir iespējas būt fiziski aktīviem arī ziemā un gūt no tā prieku,” uzsver festivāla rīkotāju organizācijas — LSFP — prezidents Einars Fogelis.

Virtuālā Ziemas festivāla vēstnesis snovbordists Toms Petrusevičs uzsver, ka jebkādas sportiskās aktivitātes atstāj pozitīvu iespaidu uz mūsu labsajūtu, un aicina Ziemas festivālā ar savu enerģiju iedvesmot citam citu. “Izmanto telefonu lietderīgi, ko sniedz šāgada Ziemas festivāla virtuālais formāts, — ieslēdz sporta lietotni, apvieno aktīvu atpūtu ar sacensību garu un izcīni medaļas sev un savai skolai!”

Virtuālā Ziemas festivāla ietvaros notiek arī tradicionālais DJ konkurss, kurā savus skaņdarbus skolēni var iesūtīt vēl līdz 24. februārim, un citi konkursi LSFP sociālo tīklu platformās.

 

Meklējiet Ziemas festivāla informāciju:

– Festivāla mājaslapā — lsfp.lv/festivals

– Instagram — instagram.com/lsfp.lv

– Facebook — facebook.com/lsfp.lv

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns