Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Bobslejs Žurnāls: Nr. 366 Čempions un sacensība

Spridzekļi burbulī

Lai varētu sākties Pasaules kausa izcīņas sezona skeletonā un divnieku ekipāžām bobslejā, Siguldā tika radīts kovidizturīgs burbulis. Neviens tajā netika ielaists bez negatīva dubulttesta. Tādēļ ārpus šīs neredzamās, bet necaurejamās sienas palika Krievijas un Austrijas bobslejisti, kā arī Lielbritānijas sportisti. Savukārt ASV un Kanādas komandu ierašanās Eiropā pandēmijas apstākļos bija gandrīz neiespējama misija. Tādēļ arī ieskaite olimpiskajai kvalifikācijai pārcelta uz nākamās sezonas sākumu.

Tomēr Siguldā notika tik sīvas cīņas, ka divkārtējais olimpiskais un deviņkārtējais pasaules čempions Frančesko Frīdrihs no Vācijas spēja uzvarēt, tikai labojot Siguldas trases starta rekordu. Savukārt viņa tautietim Johannesam Lohneram nācās labot trases rekordu. To izdarīja arī pieredzējusī austriete Janīna Floka, kas finišēja pirmā dāmu skeletonā. No mūsējiem burbulī visspožāk spridzināja Martins Dukurs, kas izcīnīja 55. uzvaru Pasaules kausa seriālos. Savukārt negaidītu prieka salūtu nopelnīja Endija Tērauda, kas Latvijas dāmu skeletona vēsturē pirmo reizi kāpa uz PK pjedestāla. Abos braucienos viņa finišēja trešā, šādu vietu gūstot arī kopvērtējumā. Žēl, ka nebija neviena skatītāja. 

Bobslejā notika divas sacensību kārtas un treneri eksperimentēja ar stūmējiem, latvieši — arī ar jaunajiem pilotiem. Visstabilāko sniegumu, abos mačos izcīnot piekto vietu, demonstrēja Ralfs Bērziņš. Oskars Ķibermanis, kas pērnās sezonas izskaņā Siguldas PK posmos guva dubultuzvaru, šoreiz neiekļuva pat labāko sešniekā.

Dainis Caune
Dainis Caune