Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Bagātākais čempionāts

Lai gan olimpiskie vicečempioni brāļi Andris un Juris Šici bija guvuši uzvaras ne tikai Pasaules kausa izcīņas posmos, bet pat kopvērtējumā, kā arī kļuvuši par divkārtējiem Eiropas čempioniem komandu stafetē, tikai Siguldā, izcīnot kontinenta zeltu, abi savā vairāk nekā divdesmit gadus ilgajā karjerā pirmo reizi kāpa uz tik augsta pjedestāla individuālajās sacensībās. Patiesībā tas bija mazākais pārsteigums. Par bronzas laureātiem kļuva Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, kuri vēl iepriekšējā sezonā ne reizi nekvalificējās PK pamatsacensībām. Un arī tas vēl nebija viss. Brāļi kopā ar Elīzu Tīrumu un Artūru Dārznieku finišēja sudraba pozīcijās stafetē.

Vēl Artūrs Dārznieks tikai otrā brauciena pēdējā virāžā pazaudēja bronzas medaļu, finišējot ceturtais.

Vēl, Kendijai Aparjodei piedzīvojot kritienu, dāmu konkurencē līderes lomu uzņēmās divdesmitgadīgā Elīna Ieva Vītola, kura izcīnīja piekto vietu, vienlaikus tāpat kā Bots/Plūme kļūstot par Eiropas U-23 čempioni. Savukārt sestā bija Elīza Tīruma, septītā — Ulla Zirne.

Vēl astoņpadsmitgadīgais Gints Bērziņš izcīnīja U-23 sudrabu. Uz šī fona Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa sestā vieta un Rika Kristena Rozīša vienpadsmitais rezultāts vairs pat neliekas ievērības cienīgi sniegumi.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga gan norāda, ka pieaugušo konkurencē klusībā cerēts uz četrām medaļām: “Pa vienai vajadzēja izcīnīt meitenēm un puišiem, diemžēl mūsu līderis Kristers Aparjods decembrī guva traumu, toties viņa vietu ar teicamu rezultātu ieņēma Artūrs Dārznieks. Savukārt Bots un Plūme divniekos plānu pārsniedza.” Prezidenta maksimālisms jau drusku atgādina klīrēšanos, jo nekad iepriekš Latvija Eiropas čempionātos nav izcīnījusi trīs visos trijos metālos kaltas medaļas. Pirms diviem gadiem Oberhofā arī bija trīs godalgas, bet visas bronzas krāsā.

Strengu priecē spēcīgā konkurence pašmāju kamaniņu sportā, jo īpaši divniekiem un dāmām: “Bez Elīnas Ievas Vītolas, kas šajā čempionātā negaidīti kļuva par līderi, mums ir tikpat jaunā un ne mazāk meistarīgā Sigita Bērziņa, ka ļoti sīvos atlases mačos komandā neiekļuva.”

Toties U-23 konkurencē gan mūsējie ar divām zelta un vienu sudraba medaļu sapņus pārvērta īstenībā. Elīna Ieva Vītola atzina, ka uzvara bijusi negaidīta: “Cerēju uz diviem labiem braucieniem, bet nedomāju, ka būšu visātrākā no latvietēm. Pirmajā braucienā bija nelielas kļūdas, arī starts nebija labs, bet otrajā izdevās uzraut labu startu.” Lūk, jums jaunās sportistes stabilitāte! Kad cīņa iedegas, rezultāts kļūst labāks.

Elīna vēl šogad ir juniore (U-20), bet šai vecuma grupai tāpat kā jauniešiem pandēmija visas starptautiskās sacensības atcēlusi. Gribot negribot jākļūst pieaugušai. Sezonas sākumā viņai gan komandā iekļūt neizdevās, bet to ietekmēja oktobrī veiktā plānveida operācija, kuras dēļ labu laiku bija jāiztiek bez ledus un bez treniņiem. “Bet degunu nenokāra,” norāda izlases treneris un menedžeri Kristaps Mauriņš. “Un cītīgi trenējās Siguldā Pētera Cīmaņa un Zinta Šaicāna vadībā.”

Astoņpadsmitgadīgajam Gintam Bērziņam nācās minimāli piekāpties vienīgi daudz pieredzējušākajam vācietim Maksam Langenhānam, kas savulaik bija lielākais Kristera Aparjoda konkurents.

Starp citu, par veikumu pagājušajā sezonā jaunatnes olimpiskais čempions Gints Bērziņš saņēma balvu kā Eiropas labākais jaunais atlēts ziemas sporta veidos. Tā viņam piešķirta Eiropas Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas Ģenerālās asamblejas balsojumā.

Ir zvaigznes un lec zvaigznītes pie mūsu kamaniņu sporta debesīm.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTS/PK POSMS

Dāmas (28 dalībnieces)

1. Tatjana Ivanova (Krievija) 1:23,59

2. Natālija Geizenbergere (Vācija) +0,05

3. Viktorija Demčenko (Krievija) +0,16

5. Elīna Ieva Vītola (Latvija) +0,40

6. Elīza Tīruma (Latvija) +0,43

7. Ulla Zirne (Latvija) +0,46

 

Kungi (32 dalībnieki)

1. Fēlikss Lohs (Vācija) 1:35,88

2. Johanness Ludvigs (Vācija) +0,22

3. Dominiks Fišnallers (Itālija) +0,28

4. Artūrs Dārznieks (Latvija) +0,30

11. Riks Kristens Rozītis (Latvija) + 0,73

14. Gints Bērziņš (Latvija) + 0,88

 

Divnieki (24 ekipāžas)

1. Andris Šics/Juris Šics (Latvija) 1:23,61

2. Tobiass Vendls/Tobiass Arlts (Vācija) +0,02

3. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme (Latvija) +0,10

6. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš (Latvija) +0,35

 

Komandu stafete

1. Krievija (Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko, Vsevolods Kaškins/Konstantīns Koršunovs) 2:12,833

2. Latvija (Elīza Tīruma, Artūrs Dārznieks, Andris Šics/Juris Šics) +0,167

3. Vācija (Natālija Geizenbergere, Fēlikss Lohs, Tobiass Vendls/Tobiass Arlts)  +0,189

 

Dainis Caune
Dainis Caune