Kamaniņu sports
Baudāma, izaicinoša un droša
Tā jauno Jaņcjinas trasi, kurā jau pēc gada un nepilniem trim mēnešiem sāksies cīņa par Pekinas ziemas olimpisko spēļu medaļām, novērtēja mūsu kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici. Pie šāda glaimojoša secinājuma brāļi nonāca, svaigi uzcelto ledus arēnu nedēļu no vietas testējot stingri reglamentētā kovidburbulī.
Ātrākais sports uz ledus
Pirmais latvietis — starptautiskās olimpiskā sporta veida federācijas prezidents! Ar šādu godu varam sveikt Einaru Fogeli, kurš 20. novembrī no Zalcburgas vadītā tiešsaistes Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) kongresā vienbalsīgi tika ievēlēts par šīs organizācijas prezidentu. Pieredzi un biedru uzticību viņš krāja kopš 1994. gada kā FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos, bet 2018. gada vasarā kļuva par starptautiskās federācijas ģenerālsekretāru.
Lieljaudas magnēts
Gints Bērziņš prot uzvarēt ne tikai kamaniņu sportā, kurā viņš nule kļuva par jauniešu olimpisko čempionu, bet pērn šajā vecuma grupā izcīnīja Pasaules kausu. Vasarā Gints, kopā ar Alenu Zandovski aizstāvot Siguldas godu, kļuva par Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempionu... badmintonā. Janvāra beigās Sanktmoricā slaidais siguldietis, kura augumam itin labi piestāvētu arī basketbols, guva olimpisko pieredzi jau pavisam citā kvalitātē, izcīnot pa zelta un bronzas medaļai.
Dzīve uz sliecēm
Pirms četrām ziemām Lillehammerē Kristers Aparjods kļuva par II Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempionu. Lielajās spēlēs Phjončhanā, savos nepilnos divdesmit gados būdams mūsu jaunākais kamaniņu braucējs, viņš arī bija labākais, izcīnot 11. vietu. Pērnziem, finišējot trešais, Kristers Latvijai izcīnīja pirmo medaļu Eiropas čempionātos, bet U-23 konkurencē kļuva par pasaules vicečempionu. Nule atgriezies no Lillehammeres ar Eiropas U-23 čempiona titulu, Kristers Aparjods atklāj dažus noslēpumus, kā patiesībā rit dzīve ārēji tik vienkāršajā kamaniņu sportā.
Kāds zelts mirdz spožāk
Pasaules kamaniņu sportā Latvija ir otra straujāk augošā nācija aiz augstās modes nama — Vācijas. III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Sanktmoricas trasē visus piecus medaļu komplektus sadalīja četru valstu sportisti. Trīs zeltus, divus sudrabus un vienu bronzu izcīnīja vācieši. Pa vienai zelta un sudraba, kā arī pa divām bronzas medaļām ieguva Latvijas un Krievijas sportisti. Vienu reizi apbalvošanas ceremonijā mastā tika pacelts Kanādas karogs. Latvijas kamaniņu braucēji titulus guvuši visās trijās spēlēs pēc kārtas. Pirmajās to spēja Ulla Zirne (bronza) un Riks Kristens Rozītis (sudrabs), otrajās par čempionu kļuva Kristers Aparjods. Viņi visi tagad ir Latvijas pieaugušo izlases dalībnieki.
Maksikomanda
Ar nepieredzēti lielu komandu PK izcīņas sezonu Īglsā sāk Latvijas kamaniņu braucēji. Izlasē ir trīs dāmas (Elīza Cauce, Kendija Aparjode, Ulla Zirne), četri kungi (Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks) un četri divnieki (Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme), no kuriem vienam nāksies startēt ārpus konkurences, jo PK vairāk par trim ekipāžām vienu valsti oficiāli pārstāvēt nedrīkst.
Vilkmes vējš
Pirms nepilniem desmit gadiem Sigulda uzņēma Latvijas II ziemas olimpiādi, un tās jaunievēlētais mērs Uģis Mitrevics tajā sekmīgi cīnījās par sava novada godu distanču slēpošanas trasēs. Šajos Jāņos Lozannā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā Uģis Mitrevics aizstāvēs Siguldas tiesības rīkot jubilejas — XXV ziemas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā.