Kamaniņu sports

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 369

Lauva no Zirga gada

Lai arī 50. pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kas janvāra izskaņā risinājās Kēnigszē trasē, Latvijai bija visveiksmīgākais, jo brāļi Šici izcīnīja divas bronzas medaļas (otru komandu stafetē kopā ar Kendiju Aparjodi un Artūru Dārznieku), kā arī sudrabu sprintā, mūsu valsts himna par godu pasaules čempionam vēl nav atskaņota. Bet pasaules čempioni mums ir — 1978. gadā par tādiem divnieku konkurencē kļuva Dainis Bremze un Aigars Kriķis, bet dāmām zelta medaļu ieguva Vera Zozuļa. Vēl vienu viņai pasniedza 1980. gadā Leikplesidā kopā ar olimpiskās čempiones titulu.

Dainis Caune Čempions un sacensība
Žurnāls: Nr. 368

Uzmanību, Roboti!

“Tik platu soli uz priekšu no viņiem neviens negaidīja,” Mārtiņa Bota un Roberta Plūmes veikumu Eiropas čempionātā vērtē Latvijas izlases treneris un menedžeris Kristaps Mauriņš. “Izlases komandā viņi ienāca pērn, pussezonu nobrauca pa Nāciju kausiem, Pasaules kausa cīņām nekvalificējoties. Kā ceturto divnieku paņēmām līdzi arī uz pasaules čempionātu Sočos, lai iegūst pieredzi un varbūt kaut ko parāda kontroltreniņos. Bet tur viņiem pasmagi gāja, pāris reizes nokrita, un aizsūtījām mājās jau pirms čempionāta.”

Dainis Caune Čempions

Bagātākais čempionāts

Lai gan olimpiskie vicečempioni brāļi Andris un Juris Šici bija guvuši uzvaras ne tikai Pasaules kausa izcīņas posmos, bet pat kopvērtējumā, kā arī kļuvuši par divkārtējiem Eiropas čempioniem komandu stafetē, tikai Siguldā, izcīnot kontinenta zeltu, abi savā vairāk nekā divdesmit gadus ilgajā karjerā pirmo reizi kāpa uz tik augsta pjedestāla individuālajās sacensībās. Patiesībā tas bija mazākais pārsteigums. Par bronzas laureātiem kļuva Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, kuri vēl iepriekšējā sezonā ne reizi nekvalificējās PK pamatsacensībām. Un arī tas vēl nebija viss. Brāļi kopā ar Elīzu Tīrumu un Artūru Dārznieku finišēja sudraba pozīcijās stafetē.

Dainis Caune Reportāža
Žurnāls: Nr. 366

Baudāma, izaicinoša un droša

Tā jauno Jaņcjinas trasi, kurā jau pēc gada un nepilniem trim mēnešiem sāksies cīņa par Pekinas ziemas olimpisko spēļu medaļām, novērtēja mūsu kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici. Pie šāda glaimojoša secinājuma brāļi nonāca, svaigi uzcelto ledus arēnu nedēļu no vietas testējot stingri reglamentētā kovidburbulī.

Dainis Caune Runā prezidents

Ātrākais sports uz ledus

Pirmais latvietis — starptautiskās olimpiskā sporta veida federācijas prezidents! Ar šādu godu varam sveikt Einaru Fogeli, kurš 20. novembrī no Zalcburgas vadītā tiešsaistes Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) kongresā vienbalsīgi tika ievēlēts par šīs organizācijas prezidentu. Pieredzi un biedru uzticību viņš krāja kopš 1994. gada kā FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos, bet 2018. gada vasarā kļuva par starptautiskās federācijas ģenerālsekretāru.

Dainis Caune III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles
Žurnāls: Nr. 358

Lieljaudas magnēts

Gints Bērziņš prot uzvarēt ne tikai kamaniņu sportā, kurā viņš nule kļuva par jauniešu olimpisko čempionu, bet pērn šajā vecuma grupā izcīnīja Pasaules kausu. Vasarā Gints, kopā ar Alenu Zandovski aizstāvot Siguldas godu, kļuva par Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempionu... badmintonā. Janvāra beigās Sanktmoricā slaidais siguldietis, kura augumam itin labi piestāvētu arī basketbols, guva olimpisko pieredzi jau pavisam citā kvalitātē, izcīnot pa zelta un bronzas medaļai.

Dainis Caune Kā tas notiek

Dzīve uz sliecēm

Pirms četrām ziemām Lillehammerē Kristers Aparjods kļuva par II Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempionu. Lielajās spēlēs Phjončhanā, savos nepilnos divdesmit gados būdams mūsu jaunākais kamaniņu braucējs, viņš arī bija labākais, izcīnot 11. vietu. Pērnziem, finišējot trešais, Kristers Latvijai izcīnīja pirmo medaļu Eiropas čempionātos, bet U-23 konkurencē kļuva par pasaules vicečempionu. Nule atgriezies no Lillehammeres ar Eiropas U-23 čempiona titulu, Kristers Aparjods atklāj dažus noslēpumus, kā patiesībā rit dzīve ārēji tik vienkāršajā kamaniņu sportā.