Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Big air uzvar pavasari

Liene Dupate 

Saule, lietus, vējš, sniegs – tas ir Latvijas čempionāts snovbordā big air disciplīnā, kas risinājās Žagarkalnā, Tele 2 parkā. Lai arī bija ziemai neatbilstošs laiks, tramplīni tiešām bija lieli, un trīs tiesnešu uzraudzībā tika noteikts labākais 2007. gada braucējs.

Bija ieradušies gandrīz visi labākie Latvijas braucēji, izņemot Valmieras līderus Mārtiņu Tēci un Kasparu Gravu, kuri ir pagājušā gada divu pirmo vietu ieguvēji. Taču šo sportistu prombūtne ir attaisnojama: iepriekšējā dienā viņu pašu mājās risinājās snovborda pasākums – Capita regeja festivāls…

Kvalifikācijā braucējiem tika doti divi braucieni, tika ieskaitīts labākais. Pēc kvalifikācija finālā  bija trīs braucieni, no kuriem tika summēti divi labākie. Jauniešu grupā brāļi Solas ar lielisku sniegumu iekaroja divus augstākos pjedestālus. Trešais, par spīti traumai, bija Oskars Vīksne. Junioru konkurencē labākais (arī absolūtajā vērtējumā) bija Kaspars Rums, otrais – Klāvs Truševskis, un bronza tika Mikum Lasmanim. Vīru grupā labākais bija Voldemārs Siliņš, aiz sevis atstājot Edgaru Upīti un Aivaru Jermoloviču.

Jaunietes Monta Bērzkalne un Signe Valdusa bija vienīgās dalībnieces savā grupā: Monta – pirmā, Signei sudrabs. Lielāka konkurence valdīja junioru vidū, kas rādīja, ko vien varēja, un vietu sadalījums šāds: 2007. gada čempiones titulu ieguva  Madara Majore,  Zanei Zariņai sudrabs, Madara Timrota trešā. Sievietēm zeltu godam nopelnīja drosmīgākā dāma Sabīne Koklačova, otro un trešo vietu sadalīja Linda un Inese Breides.