Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kā mazajā Eiropas čempionātā

Gatis Ķīsis

Jau desmito gadskārtu Rīgā risinājās FILA starptautiskās sacensības, kurās juniori un juniores izcīnīja Visvalža Freidenfelda Latvijas brīvās cīņas sporta kluba-internāta ceļojošos kausus. Piedalījās 12 valstu izlases, tiesa, ne visas pilnā komplektācijā. Lielos kausus ieguva Ukrainas juniores un Gruzijas juniori. Latvijai abās nominācijās piektā vieta.

Latvijas Olimpiskā centra plašajos apartamentos sportisti, treneri, priekšnieki jutās komfortabli, jo turnīra rīkotāji bija padomājuši par visu – viesu uzņemšanu, apbalvošanu ragu mūzikas pavadījumā. Turnīra saimnieks Visvaldis Freidenfelds: "Uz jubilejas sacensībām vēlējās ierasties daudz vairāk valstu delegāciju nekā mums bija iespējams uzņemt. Atteicām indietēm, jo no viņām var gaidīt dažādus pārsteigumus. Viengad viņas Rīgā ieradās ar basām kājām, nenojaušot, ka Rīgā vēl sniegs, arī viņu ekstravagantā uzvedība viesnīcā, baudot ūdenspīpes, palika neizprotama. Svarīga ir mūsu sacensību kvalitāte, sportistu augstā meistarība.Tiesa, mūsu sportistu izredzes nocelt medaļu krējumu samazinās, taču nav žēl, ja vairums godalgu un lielie kausi aizceļo uz cīņas lielvalstīm. Mūsu puišiem un meitenēm svarīgākais bija vairot starptautisko cīņu pieredzi.''

Latvijas Cīņas federācijas prezidents Jevgeņijs Hlopoks: "Mūsu sadarbība ar ārzemju kolēģiem turpinās. Ieinteresētība ir abpusēja. Te ierodas ļoti spēcīgi sportisti, mums savukārt jāpierāda, ka spējam ar viņiem cīnīties godam. Tas izdevās jau tagad, kad divās svara kategorijās uzvarēja mūsu sportisti Ilvars Grēns un Diāna Borisova."

Cīņas uzmanīgi vēroja FILA inspektors no Krievijas Artjoms Manveljans: "Esmu apbraukājis visu pasauli, tiesājis olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos, šā sporta veida apritē ieejot pirms vienpadsmit gadiem. Par Rīgas turnīru varu teikt labāko – te ir spēcīga konkurence, interesantas cīņas. Novēlu jums turpināt strādāt tikpat enerģiski."

Gruzijas izlases lielajā delegācijā bija daudz atbildīgu personu, arī valsts Nopelniem bagātie treneri. Par runas vīru izvēlējos Tamazu Gegešidzi. Viņš bija apmierināts ar komandas rezultātu – lielo kausu par uzvaru kopvērtējumā. Tamazs uzskata, ka vizīte Baltijā bija ļoti vērtīga, jo jārēķinās ar citu cīņas stilu salīdzinājumā ar Āzijā vai Amerikā redzēto. Septiņas medaļas Rīgā, no tām trīs zelta, viņu pilnībā apmierinot.

Sacensību rezultāti gandarī arī Jevgeņiju Hlopoku: "Mums veidojas laba komanda startam Eiropas junioru čempionātā. Izlases kandidāti rādīja jau nobriedušu sportistu sniegumu. Diānas Borisovas un Ilvara Grēna gūtā pirmā vieta to apstiprina, tāpat kā Lauras Skujiņas iegūtais sudrabs sīvā finālcīņā ar ukrainieti Jūliju Ostapčuku."

Gatis ĶĪSIS