Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Laiks ziemai

Divi Eiropas kausa izcīņas posmi snovbordkrosā Ozolkalnā, Skandināvijas kausa izcīņa distanču slēpošanā Smeceres sila bāzē Madonā… Vai globālā siltuma ilkņi nokaus šīs ziemas plānus, tas lielā mērā izšķirsies jau nākamnedēļ.

Vislabākās izredzes šoziem Latvijā izdzīvot ir Skandināvijas kausa izcīņas posmam distanču slēpošanā, galvenokārt pateicoties madoniešu enerģiskajai apsviedībai.

SNIEGA PIERADINĀŠANA

Jau Ziemassvētku īsajās sala stundās Smeceres sila lielgabali uzšāva 300 m sniega apli cauri biatlona šautuvei. Šonedēļ tam pievienojās divkilometrīga distance, kas bija prasmīgi sagatavota tajā pašā plānajā dabiskajā sniegā, un Madonā trenējās gan alūksnieši, gan daugavpilieši, gan rīdzinieki, cēsnieki un siguldieši. Bet pats galvenais – turpinās bāzes infrastruktūras attīstība. Pusgada laikā, izmantojot arī Eiropas struktūrfondu līdzekļus, Smeceres sils ieguvis trīsstāvīgu centrālo ēku (attēlā), kur izvietot ģērbtuves, dušas, pirti, inventāra glabātuves, tiesnešu un administrācijas telpas, kafejnīcu.

Tādējādi 8. un 9. februāris, kad Madonā risināsies starptautiskas cīņas sprintā, kā arī 30 km distancē kungiem un 15 km distancē dāmām ar kopējo startu brīvajā stilā, FIS kalendārā turas diezgan droši. Priekuļu Olimpiskais centrs diemžēl atrodas par dažiem grādiem siltākā zonā, un FIS sacensību rangā iekļautā Latvijas čempionāta pirmā kārta no janvāra jau pārcelta uz 18.—19. februāri. Otrās kārtas sacensības paredzētas janvāra beigās Vietalvā. Pasaules čempionāts slēpošanas disciplīnās šogad nenotiek, un labāko mērķis ir deldēt FIS punktus visās sacensībās, kur vien tas iespējams.

TRĪS OLIMPIEŠI?

Tas pats attiecas uz kalnu slēpotājiem, kas vairāk akcentē startu pasaules junioru (U-20) čempionātā, kurā pēdējo reizi varēs piedalīties mūsu tehnisko disciplīnu līderis Kristaps Zvejnieks, kas slalomā kļuvis par stabilu 30 FIS punktu braucēju. Plānots, ka 24. janvārī Kristaps debitēs Pasaules kausa izcīņas Šlādmingas posma slaloma sacensībās. Savukārt Roberts Rode 11.—12. februārī Sočos PK ietvaros iemēģinās olimpisko nobrauciena trasi, kā arī startēs superkombinācijā (nobrauciens plus slaloms). Arvien nopietnāk šai disciplīnai sāk pievērsties ari Zvejnieks.

„Ja olimpiskās kvotas tiktu dalītas tagad, A normatīvu būtu izpildījuši trīs sportisti — Zvejnieks, Rode un Lelde Gasūna, kas kļuvusi par pārliecinošu mūsu dāmu līderi (34,27 FIS punkti slalomā),” vērtē Latvijas izlases galvenais treneris Dinārs Doršs.

Latvijas čempionāts kopā ar Baltijas kausa izcīņu jau ceturto reizi notiks Somijā – Soumu Tunturi bāzē, ar kuru sadarbība arvien nostiprinās. Pēc tam labākie piedalīsies arī Norvēģijas un Somijas čempionātos.

SNOVBORDKROSS, SKIKROSS, SLOUPSTAILS…

Mūsu snovbordkrosa līderis Toms Vasins plāno piedalīties Pasaules kausa izcīņas Eiropas posmos, bet pašā Eiropas kausa izcīņā pēc divām kārtām viņš ieņem vienpadsmito vietu. Vankūverā nesasniegtās olimpiskās spēles Tomam vīd pie Soču apvāršņa.

Līdzīgas ambīcijas skikrosā ir Artūram Kāršeniekam, kurš šoziem iecerējis startēt FIS sacensībās arī Latvijā pavisam maz pazīstamā, bet olimpiskā disciplīnā — sloupstailā.

Starp citu, arī tramplīnlēkšana Latvijā ir dzīva.