Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pasaule atgriežas Daugavpils ovālā

Sestdien Daugavpilī Lokomotīves stadionā notiks pasaules spīdveja čempionāta Latvijas Grand Prix izcīņa. Cerību uz Latvijas sportistu panākumiem nav, taču ir skaidrs, ka šis ir viens no svarīgākajiem motoru sporta notikumiem Latvijā.

Šis un vēl divi gadi

Sacīkstes notiks 25. augustā pulksten 19 Latvijas vienīgajā moto ovālā. Šī būs jau otrā pasaules sērijas viesošanās mūsu zemē pēc daugavpiliešu rīkotāju veiksmīgas debijas pērn. Turklāt dienu pirms sacīkstes Latvijas posma organizētāji parakstīs līgumu par sacensību rīkošanu arī nākamajās divās sezonās. Sacīkšu kalendārā daugavpilieši konkurē ar slavenām sporta arēnām. Uz Grand Prix posmu rīkošanu nākamajos gados pretendē arī leģendārais Stade de France stadions Parīzē, savukārt Schalke stadionā Vācijas pilsētā Gelzenkirhenē šogad notiks spīdveja debijas sacensības. Šā gada Latvijas posms būs 97. cīņa Grand Prix sēriju vēsturē, savukārt sacensības Gelzenkirhenē, kuras noslēgs šo sezonu, būs simtās.

Līderi un pērnais uzvarētājs

Sacensību kopvērtējumā pēc aizvadītajiem septiņiem no 11 posmiem līderis ar 126 punktiem ir dānis Nikijs Pedersens, bet ar 102 punktiem viņam seko austrālietis Lī Adamss un vēl viens dānis Hanss Andersens, kuram šobrīd ir 87 punkti. Posmā startēs arī pērnā gada Latvijas Grand Prix uzvarētājs Gregs Henkoks. Pirms šī posma viņš ir kopvērtējuma piektās vietas īpašnieks, taču bez spīdošām cerībām cīnīties par medaļām, kā tas bija pērn, kad pēc uzvaras Latvijā nodrošināja vicečempiona titulu aiz austrālieša Džeisona Krampa.

Komandas, nevis valsts intereses

Latviju sacensībās pārstāvēs Daugavpils vienība Lokomotīve, kuras pirmais pilots būs Grigorijs Laguta, kurš gan šobrīd vēl startē zem Krievijas karoga. Rezervistu statusā posmam pieteikti Kjasts Puodžuks un Maksims Bogdanovs. Šāda izvēle stratēģisku apsvērumu dēļ, jo rezervisti, lai arī ar Latvijas karodziņu pieteikumu sarakstā, pārstāv citu valstu klubus. Puodžuks šogad Ukrainas pilsētas Rovnas kluba komandā brauc Krievijas atklātajā čempionātā, bet Polijas pirmajā līgā viņš startē Gņezno pilsētas kluba rindās. „Tā vēlamies saglabāt kluba popularitāti un noturēt braucējus, lai viņi lielākas naudas medībās nedodas uz citiem klubiem," teica sacīkstes rīkotājs Vladimirs Ribņikovs, piebilstot, ka Laguta šobrīd ir labākajā sportiskajā formā. Lagutam, kurš dzimis Vladivostokā, ir 23 gadi, un jau līdz šī gada beigām viņš plāno saņemt Latvijas pilsonību. Sportists atteicies no starta Krievijas izlases sastāvā. Laguta ir ne tikai Lokomotīves līderis, bet arī Polijas otrās līgas labākais braucējs.

Astotais no 11

Ja pērn Latvijas Grand Prix bija priekšpēdējais posms, uz kuru Džeisons Kramps jau ieradās 2006. gada čempiona statusā, tad šogad Latvijas posms ir astotais, bet pēc tā vēl trīs sacīkstes Polijā, Slovēnijā un Vācijā. Neiespējami, ka Daugavpils sacensībās varētu kļūt zināms kāds šīs sezonas medaļnieks, jo šogad seriāls izdevies interesants, līderim tik pārliecinoši neatraujoties no sekotājiem. Tomēr, ja Latvijā atkal uzvaru svinēs līderis Niki Pedersens, atlikušie trīs posmi viņam būs salīdzinoši vienkāršāki, jo pārsvars būs ievērojams. Šogad Pedersens no aizvadītajiem septiņiem posmiem uzvarējis trijos.

Viesturs SAUKĀNS