Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Galds uz pieciem apļiem

Pirmais Latvijas galda tenisists olimpiskajās spēlēs, viens no jaunākajiem turnīra dalībniekiem… Liepājnieks Matīss Burģis šo ierakstu sporta vēsturē papildināja arī ar uzvaru pirmajā kārtā.

Tā gan nenāca viegli un cīņa bija nesalīdzināmi garāka par šo teikumu. Olimpiskās atmosfēras spriedze tomēr pārspēja gaidīto turklāt ar kanādieti Pjēru Luku Insu, kas arī debitēja olimpiskajās spēlēs, Matīss pie sacensību galda ticies nebija. Abu spēlē bija jaušama nervozitāte. Tomēr pirmajos divos setos sekmīgāks bija liepājnieks, otrajā pat ar 11:2, (pirmajā 14:12). Nākamajos divos kanādietis sekmīgi tika galā ar latvieša servēm un situācija izlīdzinājās (7:11, 9:11). Trešais atkal bija Burģa sets (13:11). Piektais, kas mūsējam jau varēja nest uzvaru spēlē, bija izmisīgi ilgs. Inss izvirzās, Burģis panāk, panāk, izlīdzina un… zaudē (15:17), nespējot realizēt vairākas mačbumbas.

Uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams septītais sets, kurā situācija bija pat 3:5, bet tad piecus bezatbildes punktus pēc kārtas guva Matīss, un mača liktenis bija izlemts (11:8). Pēc spēles mūsu sportists atzina, ka beidzot ņēmis vērā sava zviedru trenera Matiasa Sīres ieteikumu mainīt serves stilu. Tas tiešām palīdzējis.

Otrajā kārtā liepājnieka pretinieks bija 34 gadus vecais Krievijas atlēts Aleksejs Smirnovs. Vecumu starpība — divpadsmit gadi, kuros krievu tenisists jau bija kļuvis par olimpieti vairākās spēlēs. Pie Londonas tenisa galda tas bija jūtams. Visā spēlē Burģis vadībā bija tikai divreiz — pirmajā setā (4:3) un pēdējā sākumā. Tiesa, mača beigās bija arī 8:8 un 9:9, bet šī ofensīva nāca par vēlu — 0:4.

Uzvaras pār tik spēcīgiem pretiniekiem jāatstāj priekšdienām. Pirmajā olimpiskajā turnīrā 69 dalībnieku konkurencē Matīsam Burģim dalīta 33. vieta.

 

GALDA TENISS

Kungi. Galda teniss. Vienspēles

1. Dzjike Džans (Ķīna)

2. Hao Vans (Ķīna)

3. Dmitrijs Ovčarovs (Vācija)

33. Matīss Burģis (Latvija)