Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 238 Olimpiāde

Zelta Kuldīga un Rīga

Galda tenisā pārējām pilsētām cīnīties ar Kuldīgas novada un Rīgas labākajiem sportistiem. Tieši šo komandu pārstāvji izcīnīja lielāko daļu medaļu.

Atšķirībā no iepriekšējās olimpiādes galda tenisisti Jūrmalā sacentās arī komandu cīņā. Individuāli medaļas izcīnīja tikai vienspēlēs, kur zēnu konkurencē dominēja kuldīdznieki, savukārt meitenēm nepārspējamas bija rīdzinieces. Sacensībās piedalījās 1996.—1998. gadā dzimušie sportisti.
Jauniešu vienspēļu finālā uzvarot ar 3:0, Kristers Kravinskis (Kuldīgas nov.) neatstāja nekādas cerības savam komandas biedram Markam Pitkevicam, savukārt jaunietēm rīdzinieču duelī smagu uzvaru pār Dianu Rusinovu izcīnīja Insana Makhauri — 3:2.
Rīgas meitenes un Kuldīgas novada zēni izcīnīja zelta medaļas komandu sacensībās. Turklāt abas komandas to paveica, nevienā individuālajā vai dubultspēļu cīņā nepiedzīvot zaudējumus.

TOPOŠA PILSONE UN ČEMPIONE

Uzvara Latvijas Jaunatnes olimpiādē 12 gadus vecajai Insanai Makhauri ir tikai mazs solis viņas sporta mērķu sasniegšanā. „Gribu kļūt par Eiropas, pasaules un olimpisko čempioni,” augstu latiņu nospraudusi sev Insana. „Lai to sasniegtu, jau tagad trenējos divreiz dienā, kā arī regulāri piedalos dažādās galda tenisa nometnēs.”
Lai gan Insanas ģimene tikai nesen pārcēlās uz dzīvi Latvijā un vēl tikai kārto pilsonības dokumentus, visos galda tenisa reitingos viņa pārstāv tieši Latviju. Jaunās galda tenisistes vārds noteikti jau drīz skanēs arvien plašāk.
Martā rīdziniece izcīnīja bronzas godalgu Latvijas pieaugušo čempionātā, bet jūnijā Insana saņēma arī O!Kartes Talantu fabrikas atbalstu 2000 latu vērtībā, lai varētu doties uz treniņnometni Ķīnā. Tā noteikti ir īstā vieta, kur apgūt galda tenisa noslēpumus, jo tieši no šīs Austrumu valsts nāk pasaulē labākie šīs spēles lietpratēji.
Raitis PURIŅŠ

GALDA TENISS
Jaunieši¬¬
Vienspēles. 1. Kristers Kravinskis (Kuldīgas nov.), 2. Marks Pitkevics (Kuldīgas nov.), 3. Reinis Vilkaste (Cēsu nov.).
Komandas. 1. Kuldīgas novads (Marks Pitkevics, Kristers Kravinskis, Āris Incenbergs, Guntis Zariņš), 2. Rīga, 3. Preiļu novads
Jaunietes.
Vienspēles. 1. Insana Makhauri (Rīga), 2. Diana Rusinova (Rīga), 3. Zane Frīdenberga (Kuldīgas nov.).
Komandu sacensības.
Komandas. 1. Rīga (Insana Makhauri, Diana Rusinova, Viktorija Majorova, Violeta Urbane), 2. Kuldīgas novads, 3. Iecavas novads.