Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 225 Čempions

Ar un bez fanfarām

Pasaules junioru kausa izcīņas pirmos divus posmus Siguldā mūsu kamaniņu sporta vadība gaidīja ar dalītām jūtām. Parasti šādās sacensības startē ap 100 sportistu, šogad bija atbraukuši 169 (tiesa, pēc treniņu braucieniem uz starta izgāja 154) no 16 valstīm. Tas prasīja spraigu sagatavošanās darbu, ar kuru mūsējie tika godam galā, ne velti speciālu balvu saņēma sacensību galvenais tiesnesis Valdis Ķuzis un citi sacensību rīkotāji.

Ja runājam par sportistu panākumiem, tad galarezultāts, liekas, pārspēja pat lielākās optimistu prognozes — piecas medaļas! Divreiz uzvarēja jaunietis Kristens Rozītis, divreiz sudrabs — Ullai Zirnei, bronza junioram Kristapam Mauriņam. Pirmajā sešniekā iekļuva Ieva Gudramoviča un divnieks Kristens Putins un Imants Marcinkevičs (piektā vieta), kā arī Ralfs Bērziņš un Andis Andrejonoks (sestā vieta).
Mazāk veicās junioriem, kur lielu panākumu nebija. Mūsu galvenā cerība Agnese Koklača pēc Vankūveras olimpiskajām spēlēm paziņoja par sporta gaitu beigšanu — neredzot perspektīvu. Un jāatzīst — spējīgu rezervistu nav daudz. Bet par to jādomā, ja gribam saglabāt kamaniņu braucēju valsts tradīcijas.
Galvenā uzmanība tika pievērsta jauniešiem — viņiem sākusies atlase pirmajām Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm, kas 2012. gadā risināsies Austrijas pilsētā Insbrukā. Jācer, ka mūsu Siguldas izcilnieki atlikušajos trijos Pasaules kausa izcīņas posmos spēs saglabāt vietas pirmajā divdesmitniekā.
Mūsu kamaniņu braucēju treneru vienība — Ingrīda Amantova, Aivars Kalniņš, Jānis Ozoliņš, Kaspars Dumpis, Vera Zozuļa, Mārtiņš Brempelis, Dzintra Ērmane — ir par to pārliecināta.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS