Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 225 Čempions

Pamēģināja un paslīdēja

Ulla izauga Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Izskaidrojums vienkāršs — meitenes mamma Aija ilgus gadus strādāja trasē par sacensību informatori. Kad Ulla sāka iet skolā, viņa palūdza mammai atļauju nedaudz pavizināties ar sporta kamanām, jo trenere esot ļāvusi. Aija gan iebilda, ka tas ir bīstami (cik kritienu nav redzēts!), tomēr meitene iesēdās kamanās un no pakājes nobrauca pirmos metrus.
Tobrīd neviens neiedomājās, ka bērnišķīga ziņkāre pāraugs nopietnā aizrautībā un šobrīd, 15 gadu vecumā, Ulla Zirne ir līdere pēc diviem posmiem Pasaules kausa izcīņā jaunietēm.
Ulla stāsta, ka sākumā esot domājusi, ka mazliet pabraukāsies un tad darīs ko citu, taču kamaniņas izrādījās slidenākas nekā pašai likās.
Tiesa, sākumā bija gan uztraukums, gan bailes, taču viss notiek pakāpeniski — jauno sportistu starta vietas lēnām ceļas augstāk. Pieaug arī ātrums, azarts, risks. Tas arī saista Ullu kamaniņu sportā.
Meitene stāsta, ka pirms kausa izcīņas Siguldas posmiem noteiktas vietas nebija ieplānotas. Treneriem un pašai likās, ka viss jāizdara teicami, tad arī vieta būs laba.
Taču ne viss notika nevainojami. Gan pirmajā, gan otrajā dienā katrā braucienā tika pieļautas nelielas kļūdiņas — divreiz otrā. Līderes godu deva tas, ka katrreiz uzvarēja cita sportiste.
Taču Ulla nav bēdīga, jo septiņos gados viņa ir sazīmējusi kamaniņu sporta stūrakmeņus — pieredze, stabilitāte un meistarība. Viņai ir iespējas augt. Nākamajos trijos posmos sportistei klāsies grūtāk, jo pašmāju ledus trase tomēr iepazīta pamatīgāk nekā ārzemju.
Ulla gan paspējusi izbaudīt arī tās. Starp citu, nākamajā posmā, kas notiks vācu trasē Altenbergā, viņai veicies visai labi. Bet, piemēram, Kēnigzē, kur arī risināsies viens posms, par katru veiksmīgi veiktu virāžu smagi jācīnās, jo tā nav viegla trase.
Par to, kā saglabāt pašreizējās pozīcijas, Ulla daudz nerunā — viss var mainīties pēc pāris braucieniem, taču krist zemāk arī negribas.
Svarīgākais uzdevums ir iekļūt pirmajā divdesmitniekā. Tas nodrošina dalību pirmajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā 2012. gadā. Tāpat Ulla cer, ka startēs arī komandas biedrene Ieva Gudramoviča, kura šoreiz Siguldā palika sestā, bet kurai reizēm Ulla zaudē.
Par nākotni runājot, Ulla apspriež tikai tuvāko triju gadu posmu — kamēr mācīsies skolā, noteikti sportos, tomēr olimpiskie apļi zemapziņu kņudina. Ja reiz tiks daudz dots sportam, tad gribētos pabūt zem īstenas olimpiskās zīmes.
2014. gadā olimpisko spēļu laikā Sočos Ullai būs astoņpadsmitarpus gadi. Labs starta vecums talanta un padarītā darba apliecinājumam…
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

Ulla ZIRNE
Kamaniņu braucēja
Dzimusi: 1995. gada 6. augustā
Izglītība: mācījusies Siguldas 3. pamatskolā, pašreiz mācās Siguldas Valsts ģimnāzijas 9. klasē
Trenējas: kopš 8 gadu vecuma
Lielākais panākums: divreiz 2. vieta Pasaules kausa izcīņas posmos jaunietēm (2010.)
Vaļasprieks: akustiskās ģitāras spēle