Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 225 Čempions

Pierādīt sevi olimpiādē

Kaut arī kā īstenam siguldietim Kristenam nebija svešas ziemas izpriecas Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, taču tikai nejaušība puisi aizveda uz kamaniņu braucēju treniņgrupu — uz skolu atnāca treneris un aicināja zēnus pieteikties. Aizgāja, pamēģināja, iepatikās. Turklāt padevās — pirmie braucieni bija pārliecinoši.
Kristens stāsta, ka galvenais, kas aizrauj, ir ātrums. It sevišķi tikko sasniegtais — 111 km stundā pat no dāmu starta (trases rekords pieaugušajiem ir virs 120 km). Adrenalīnu dod risks.
Kristenam (tēva uzraudzībā) patīk braukt arī ar automašīnu, taču tos ātrumus nevar salīdzināt ar braucienu kamanās ar galvu pāris desmit centimetrus virs ledus.
Risks ne vienmēr atstāj pēdas tikai apziņā, šoruden Kristens pamatīgi krita Oberhofas trasē, taču viss, par laimi, beidzās ar sasitu kāju. Šajos gados puisis sapratis, ka katra, kaut neliela, kļūda vienā virāžā var izraisīt daudz lielāku nākamajā pagriezienā. Tāpēc arī puisis tik rūpīgi gatavojas pirms starta — domās tiek izbraukta katra virāža, katrs pagrieziens.
Jāprot tikt galā ar uztraukumu, to Kristens jau sen ir sapratis, taču pirmajā dienā tieši nedaudz sasteigtas kustības bija tās, kas neļāva uzvarēt daudz pārliecinošāk. Otrajā dienā veicās labāk, un otro reizi Kristens uzvarēja daudz nešaubīgāk.
Puisis nenoliedz, ka nākamajos posmos klāsies grūtāk. Lielākās cerības Kristens liek uz Īglsas (Austrija) trasi, kur parasti veicies labi. Par to, ka puisis nedzīvo mākoņos, liecina viņa teiktais, ka būtu labi kopvērtējumā noturēties sešniekā.
Galvenais, nokļūt uz Jaunatnes olimpiskajām spēlēm Insbrukā (tiek pirmais divdesmitnieks, un to jau viņš praktiski nodrošinājis) un tur sasniegt labāko rezultātu pēdējā jauniešu gadu nopietnākajā startā.
Par savu galveno uzdevumu Kristens uzskata uzlabot starta ātrumu. Tas ir būtiski tālākajam braucienam . Viņš smej, ka visi jau nevar tā, kā Mārtiņš Rubenis, kas ar viduvēju startu, filigrāni braucot, prot aizsniegties līdz olimpiskajai medaļai. No Mārtiņa viņš daudz mācījies, tāpat kā no Ināra Kivlenieka, kurš ir ātrs startā un fiziski spēcīgs.
Lai viņiem pietuvotos, liels darbs jāiegulda vasaras treniņos, kas Kristenam, kā īstenam ziemas fanam, neliekas tas pats aizraujošākais. Tomēr, kā teica senlatvieši, — kamanas taisa vasarā…
Kristens atklāj, ka tikai pagājušajā vasarā viņš pirmo reizi tā īsteni sācis pilnveidot fizisko sagatavotību . Darba ir bezgala daudz, jo tepat jau juniora gadi, tad pieaugušo kārta un visi mērķi, kas ar to saistīti — Pasaules kausa izcīņa, olimpiskās spēles, bet pagaidām nebūtu slikti sevi pierādīt Eiropas jaunatnes olimpiādē.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

Kristens ROZĪTIS
Kamaniņu braucējs
Dzimis: 1994. gada 4. jūlijā
Izglītība: mācījies Siguldas 3. pamatskolā, Siguldas Valsts ģimnāzijā, pašreiz mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā
Trenējas: no 11 gadu vecuma, spēlējis arī basketbolu
Lielākais panākums: divas uzvaras Pasaules kausa izcīņas posmos jauniešiem (2010.)
Vaļasprieki: snovbords, patīk braukt ar automašīnu