Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Slidotāju četras medaļas

Patīkami Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs iepriecināja mūsu talantīgie daiļslidotāji Diāna Ņikitina un Deniss Vasiļjevs.

Pēc īsās programmas Vasiļjevam ar 70,16 punktiem bija trešais labākais rezultāts, bet izvēles programmā sešpadsmitgadīgais sportists sasniedza labāko rezultātu, kas summā vien pavisam nedaudz lika zaudēt čempionam. Vasiļjevs tika pie 214,43 punktiem, sasniedzot jaunu savas karjeras personisko rekordu.

Par čempionu ar 215,52 punktiem kļuva japānis Sota Jamamoto, bet trešo vietu ar 209,77 punktiem izcīnīja krievs Dmitrijs Alijevs, kurš pēc īsās programmas bija tikai piektais.

„Esmu ļoti apmierināts, ka izdevās pārspēt sportistu, kurš izpildīja četru apgriezienu lēcienu. Tas bija liels un nozīmīgs notikums manā dzīvē,” vērtēja Deniss Vasiļjevs. „Man izdevās veikt divus trīs apgriezienu akseļus. Tas ir ļoti sarežģīts elements. Esmu pārliecināts, ka esmu pirmais latvietis pēdējo desmit gadu laikā, ja ne pat vairāk, kuram tas ir izdevies. Tagad uzdevums ir izpildīt četru apgriezienu lēcienu, ko mani konkurenti jau izpilda. Lai būtu priekšā viņiem, man tas ir jāiemācās.”

Vasiļjevu trenē lietuviete Ingrīda Snieškiene un olimpiskais čempions Aleksejs Urmanovs, kurš zeltu pirms 22 gadiem izcīnīja tieši Lillehammerē.

Pērn Vasiļjevs izcīnīja septīto vietu pasaules junioru čempionātā, bet šogad viņš ar cienījamo 12. vietu debitēja Eiropas čempionātā pieaugušajiem, gūstot 204,24 punktus.

Ļoti pārliecinošu sniegumu rādīja arī piecpadsmitgadīgā Diāna Ņikitina, kura Lillehammerē izcīnīja piekto vietu. Lai gan Ņikitina īsajā programmā ar 58,81 punktu bija trešajā vietā, izvēles programmā viņa ieguva 106,79 punktus, līdz ar to kopvērtējumā 165,60 punkti un piektā vieta.

Uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Krievijas pārstāve Poļina Curska, kura sakrāja 186,04 punktus, savukārt otrajā vietā ierindojās viņas tautiete Marija Sotskova ar 169,50 punktiem. Bronzas medaļa Kazahstānas daiļslidotājai Elizabetei Tursinbajevai, kura guva 167,88 punktus.

Jaunatnes olimpiskajās spēlēs daiļslidošanas sacensībās lielāka kopības gara veicināšanai dalībnieki startēja arī jaukto valstu komandās. Tās tika izveidotas no trim meitenēm un trim puišiem, kuri pārstāvēja dažādas nācijas. Ņikitina komandas Future sastāvā izcīnīja sudraba medaļu, kamēr Vasiļjevs startēja komandas Discovery sastāvā, palīdzot tai izcīnīt bronzas godalgas. Ar 149,09 punktiem Vasiļjevs bija labākais puišu sacensībās garajā programmā. Savukārt Ņikitina ar 107,47 punktiem sacensībās meitenēm ieņēma otro vietu.

Līdzīgās sacensībās šorttrekā bronzas godalgu nopelnīja Kārlis Krūzbergs. Krūzbergs jauktajā stafetē startēja kopā ar Bulgārijas, Kazahstānas un Japānas sportistiem. Galvenajā finālā sacentās četras komandas. Krūzberga pārstāvētais kvartets uzvarētājiem zaudēja nepilnas trīs sekundes un apsteidza sāncenšus, kas par pārkāpumu tika diskvalificēti.

Krūzbergs piedalījās arī individuālajās sacensībās, kur 1000 metru distancē ierindojās 11.vietā.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters