Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Šķēpmešana

Žurnāls: Nr. 365

Pēcpusdiena ar leģendu

Rudenī, lapkritim sākoties, Latvijas Sporta muzejā sirsnīgā gaisotnē notika izcilā šķēpmetēja un olimpiskā čempiona Jāņa Lūša atceres pasākums. Interesantos atmiņu un pieredzes stāstījumos dalījās gan sportista līdzbiedri, gan žurnālisti, gan izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, gan dažādu sporta organizāciju pārstāvji, ieskaitot visus trīs šolaiku Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentus — Vilni Baltiņu, Aldonu Vrubļevski un Žoržu Tikmeru.

Juris Bērziņš -Soms Čempions un sacensība
Žurnāls: Nr. 363

Bez pinekļiem

Visaugstākajā līmenī sezona iesākusies pasaules 2014. gada junioru čempionam jelgavniekam Gatim Čakšam. Jau pirmie starti pēc ilgstošās atturības jūlijā viesa cerības, ka stabilitāte pāraugs arī augstvērtīgākos rezultātos.

Žurnāls: Nr. 362

Vadims domā par olimpiādi

Vadims Vasiļevskis, olimpiskais vicečempions, triju olimpisko spēļu dalībnieks, valsts rekordists, atgriezies stadionā. Šoreiz viņu sastopu Ventspils olimpiskajā centrā, kur viņš trenē līdzšinējos Valentīnas Eidukas audzēkņus Aneti Kociņu, Patriku Gailumu un Matīsu Velpu. Pirmie divi ir Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā.

Žurnāls: Nr. 361

Neuzvaramais

Jānis Lūsis

(19.05.1939.—29.04.2020.)

Savā laikā šķēpmešanas sektorā Jānis Lūsis neizcēlās ar augumu vai vareniem muskuļiem, viņā nebija nekā monstrīga, bet viņš bija pasaulē visstiprākais. Vai tas bija talants vai izcilas darba spējas, neparasta aukstasinība, vienkāršība, senā, vēl pirmatnējā iekārtā mednieku un karavīru izmantotā rīka vissmalkākā izpratne, par to domas var dalīties, taču tieši šo un citu īpašību kopums ļāva viņam kļūt par olimpisko čempionu, vicečempionu, bronzas medaļas ieguvēju, finālistu savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs, divkārtēju pasaules rekordistu, četrkārtēju Eiropas čempionu un uzvarētāju neskaitāmās, dažādu rangu sacensībās (reizi arī Latvijas meistarsacīkstēs). Jānis savos aptuveni 300 startos uzvarējis vairāk nekā 200 reižu! Unikāls sasniegums, kas ļāva viņam kļūt par pagājušā gadsimta pasaules izcilāko šķēpmetēju, par Latvijas simtgades labāko sportistu.

Žurnāls: Nr. 353

Neizskaužamā

Latvijas šķēpmešanas vēsture nav iedomājama bez spožajiem treneres Valentīnas Eidukas ierakstiem, kam punkts vēl nav pielikts. Arī tagad, neraugoties uz visnotaļ cienījamo gadu skaitu (82), vismaz divi viņas audzēkņi tēmē uz olimpiskajām spēlēm. Trenere gan šobrīd strādā pusslodzi, jo viņas aprūpē ir tikai Anete Kociņa, Patriks Gailums un pavisam jaunais Matīss Velps. Viņi ļoti grib nokļūt tur, kur reiz olimpisko vicečempionu spozme apmirdzēja Vadimu Vasiļevski (2004) un Aināru Kovalu (2008).

Žurnāls: Nr. 352

Ar šķēpu rokā un prātā

Vienu no augstvērtīgākajiem olimpiādes rezultātiem sasniedza šķēpa metējs mo Jelgavas Artis Čakšs, kurš tikai nedaudz atpalika no sava personīgā rekorda — 71,14 metrus. Tas tobrīd bija Eiropas pirmā desmita cienīgs rezultāts.