Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cēlmetālu mijējs

Izcilā Lietuvas dūru cīņas meistara Aļģirda Šocika tradicionālais starptautiskais turnīrs Kauņā pulcēja sportistus no 15 valstīm, nodrošinot spēcīgu konkurenci visās svara kategorijās. Teicamu panākumu guva rīdzinieks trenera Genādija Glazkova audzēknis Dmitrijs Gutmans, svara kategorijā līdz 57 kg ringā aizvadot trīs cīņas un visās uzvarot: ar redzamu pārsvaru – Nikolaju Zaicevu (Igaunija), ar 7:1 – īru Raijo Linbergu un finālā ar 3:1 – baltkrievu Sergeju Kuņicinu. Izcīnīta zelta medaļa. Pirmā šogad starptautiskajā arēnā. Pirms tam bija sudrabs Mahačkalā un Čehijas pilsētā Ūsti pie Labes. Dmitrijs ir arī viens no mūsu cerībām Eiropas vīriešu čempionātā, kas sāksies 3. jūnijā Maskavā.

 

 

Tur Dmitrijs startēs svarā līdz 54 kg. Tas atbilst vecajam svara kategoriju iedalījumam. Tagad AIBA apstiprinājusi jaunu iedalījumu, kurā būs par vienu kategoriju mazāk. Līdz šim vieglākajiem bija šādi svari: 48 kg, 51 kg, 54 kg un 57 kg. Tagad trīs: 49 kg, 52 kg, 56 kg. Turpmākajās kategorijās viss pa vecam. Jaunie grozījumi stāsies spēkā no 1. septembra.

Eiropas pagājušā gada čempionāta bronzas laureāts ventspilnieks Nikolajs Grišuņins (līdz 81 kg)
uzskata, ka viņam cīņu prakses līdz startam Maskavā pietiekot, tāpēc Kauņas
ringā neizgāja. Cerēsim, ka viņam Krievijas galvaspilsētā izdosies atkārtot
pērn Liverpūlē gūto panākumu (bronza). AIBA (Starptautiskā amatieru boksa asociācija) izveidojusi jaunu profesionālo līgu – WSB, kas darbu sāks novembrī un kurā tiks uzaicināti 12 valstu (pa četrām no Amerikas, Eiropas un Āzijas) labākie amatieru bokseri. Arī Nikolajs Grišuņins. Cīņas risināsies piecos trīsminūšu raundos.

Vēl Kauņas ringā izgāja Artjoms Ramlavs (līdz 57 kg), kurš cīņā par bronzu zaudēja tumšādainam
vācietim ar sen nefiksētu rezultātu – 0:0. Tiesnešu domām daloties, par uzvarētāju atzina vācieti. Ramlavs cinīsies arī Maskavā. Svarā līdz 81 kg daugavpilietis Pāvels Fedotovs ar 1:3 piekāpās pasaules eksčempionam no Lietuvas Aļģirdam Šemiotam.

Latviju EČ Maskavā vēl pārstāvēs Iļja Žilinskis (60 kg), Artūrs Ahmetovs (64 kg, abi LSPA), jelgavnieks Deniss Samiļins (75 kg, klubs Madara), rezervists šajā kategorijā ir Raitis Sinkevičs. Supersmagajā svarā (virs 91 kg) ringā dosies vēl viens jelgavnieks – Pāvels Dolgovs. Vēl nav skaidrs, vai Maskavā startēs LSPA students Mairis Briedis (līdz 91 kg, Budo CMC). Komandā būs trīs debitanti. Titulētākais no viņiem ir kikbokseris Ahmetovs, kurš ir pasaules un Eiropas čempionātu laureāts. Viņa kontā šogad arī pirmā vieta klasiskajā boksā Daugavpils treneru brāļu Purvinsku piemiņas turnīrā svarā līdz 69 kg. Žēl, ka traumētā pleca dēļ boksēt joprojām nevar Pasaules kausa bronzas laureāts Dmitrijs Šostaks, kurš nolēmis teicami
sagatavoties pasaules nākamā gada čempionātam Dienvidkorejā, kas vienlaikus būs
arī atlase uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Gatis ĶĪSIS