Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

PROFILS: LATVIJAS NOVUSA FEDERĀCIJA

Prezidents Guntars Roga

Dzimis 1973. gada 23. decembrī Priekulē. Augstākā izglītība, Latvijas Lauksaimniecības universitātes būvinženieru fakultāte — būvnieks. SIA Systr pārdošanas direktors. Aktīvs novusa spēlētājs, sporta meistars, starptautisku sacensību laureāts.

KĀPĒC NOVUSS?

Novuss ir Latvijas nacionālais sporta veids. Tas ir viegli pieejams un neprasa lielus ieguldījumus. Novusu var spēlēt vecumā no 5 līdz pat 100 gadiem. Mēs esam dominējošā valsts pasaulē. Mūsu sportā sezona ir rudens, ziemas un pavasara gadalaikos. Esam šā sporta veida galvenie attīstītāji.

PĀRSTĀVNIECĪBA STARPTAUTISKAJĀ FEDERĀCIJĀ

Starptautiskās Novusa federācijas (FINS0) vadība ir no Latvijas. Juris Kiriks ir prezidents, bet Ēriks Celmiņš — viceprezidents. Iepriekš abi vadīja Latvijas Novusa federāciju. FINSO vieno desmit valstis: neskaitot Latviju — arī ASV, Kanādas, Austrālijas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas spēlētājus.

 

Juridiskie biedri:  43

Reģistrētie sportisti: 505

Jaunieši (līdz 18 gadiem): 38

Sievietes: 60

Seniori: 180

Pārējie sportisti: 227

Izplatība: Rīga,Liepāja, Aizpute, Kuldīga, Ventspils, Kandava, Tukums, Jaunpils, Druva, Ozolnieki, Jelgava, Bauska, Ogre, Baldone, Madliena, Sala, Talsi, Daugavpils, Jēkabpils, Rēzekne, Cesvaine, Valmiera, Limbaži, Ropaži, Naukšēni

Treneri: sertificētu novusa treneru nav

Lielākie sasniegumi: Latvijas ir dominējošā nācija pasaules novusā. 2015. gada Eiropas čempions ir Valdis Rubenis. Latvijas čempionātā, kas konkurences ziņā nereti ir līdzvērtīgs kontinenta meistarsacīkstēm, uzvarēja Aldis Bišovs. Ilgtermiņā mūsu titulētākais novusists ir valmierietis Aldis Mednis. Pasaules čempionāts novusā netiek organizēts.

TUVĀKIE MĒRĶI

Novusā vairāk iesaistīt jauniešus. Lai to panāktu, aktīvi rīkojam ne tikai individuālos, bet arī komandu turnīrus skolās. Mūsu galvenais uzdevums ir pazemināt vidējo vecumu novusa spēlētāju vidū. Šobrīd toni nosaka pieredzējušie senioru spēlētāji, bet jaunajiem ir salīdzinoši grūti cīnīties par uzvarām.

NĀKOTNES VĪZIJA

Vēlamies turpināt attīstīt novusu Latvijā, lai nākotnē tas nostiprinātu savas pozīcijas un kļūtu populārāks. Mums jānotur savas līderu pozīcijas pasaules mērogā.

KONTAKTI

www.novuss-lnf.lv

Autori: Toms Markss