Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas jaunieši Eiropas elitē

Bratislavā notiek Eiropas jaunatnes 50. čempionāts galdas tenisā. Izcilu sniegumu demonstrēja Latvijas puišu komanda, kurā startēja Matīss Burģis, Vladislavs Agurjanovs un Dainis Reinholds. Pirmo reizi šā sporta veida vēsturē mūsu valsts galda tenisisti 40 komandu konkurencē izcīnīja septīto vietu.

Katrs no viņiem pielika roku kopējā mērķa labā. Tomēr par lielāko devumu parūpējās 17 gadu vecais komandas līderis Matīss Burģis. Šis viņam pēdējais jauniešu čempionāts. Skaidrs, ka liepājnieks vēlējās parādīt maksimāli labāko spēli.

„Šis ir pirmais gads, kad Latvijas jauniešu izlase tik veiksmīgi startējusi," Sportam no Bratislavas stāstīja Matīss Burģis. „Esam tikuši Eiropas stiprāko komandu astoņniekā. Tā šeit tiek uzskatīta par lielāko sensāciju. Daudzi nebeidz vien brīnīties, citi nespēj tam noticēt. Žurnālisti arī izrāda lielu interesi. Man prieks, ka septīto vietu izcīnījām kopējiem spēkiem. Protams, žēl, ka Dainis izmežģīja potīti. Tas notika ceturtdaļfinālā pašās beigās, kur zaudējām Krievijas izlasei. Turpinājām cīnīties ar Vladislavu divatā. Tikām līdz septītajai vietai. Patīkami. Pēc vienas brīvas dienas sākas individuālais turnīrs. Jāpaspēj ātri atpūsties."

Sacensību rezultāti apliecināja, cik svarīga bija komandas treniņnometne Luksemburgā un Vācijā. Turklāt ar izlasi strādāja ungārs Emerihs Terebaši, kurš ir Matīsa Burģa treneris Grencavas galda tenisa klubā Vācijā.

Paraugoties protokolos, kuras izlases Latvijas sportisti pieveikuši, pārliecināmies, ka viņi pelnījuši vislielākās uzslavas. Veiksmīgi pārvarot apakšgrupas cīņas, mūsējie pārspēja Horvātijas vienaudžus, kuru valstī galda teniss ir augstā vērtē. Latvijas pārstāvju panākums bija kā savdabīgs brīdinājuma zvaniņš nākamajiem sāncenšiem. Taču tas acīmredzot netika sadzirdēts. Jo nākamajā cīņā mūsējie pieveica… Eiropas čempionus vāciešus. To vairs nevarēja saukt par nejaušību vai īpašu veiksmes dienu. Lai arī ceturtdaļfinālā sekoja zaudējums krieviem, izcilākais panākums jau bija gūts – iekļūšana Eiropas elites komandu vidū. Turklāt sacīkstē par septīto vietu tika apspēlēta Beļģijas izlase, kuras pieaugušo sportistu sasniegumi jau daudzus gadus tiek rakstīti vēsturē.

Latvijas jaunietes Anžela Kurmeļova, Margarita Žuromska un Ramona Galsone Bratislavā ar panākumiem gan nevar lepoties. Viņām 32. vieta 35 komandu konkurencē.

Ceturtdien sākās individuālais turnīrs. Vienspēlēs Kurmeļova pirmajā kārtā cīnījās ar lietuvieti Aušru Stirbiti, Galsone – ar austrieti Bjanku Permoseru, Žuromska – ar turcieti Elifu Odabasi, Reinholds (ja paspēs remdēt kājas sāpes) – ar skotu Kreigu Hausonu, Agurjanovs – ar bosnieti Mirzu Dizdareviču. Burģis, kurš Eiropas jauniešu rangā ir piektais, cīņas sāk ar trešo kārtu.

Eiropas jaunatnes 50. čempionāts

Jaunietes. Apakšgrupa. Latvija – Nīderlande 1:3, Latvija – Melnkalne 3:0, Latvija – Šveice 0:3, Latvija – Dānija 0:3. Nākamā kārta. Latvija – Izraēla 3:2, Latvija – Bulgārija 1:3, Latvija – Norvēģija 1:3. Par 31. vietu. Latvija – Anglija 1:3.

Jaunieši. Apakšgrupa. Latvija – Somija 3:1, Latvija – Rumānija 3:2, Latvija – Īrija 3:1. Nākamā kārta. Latvija – Horvātija 3:1. Astotdaļfināls. Latvija – Vācija 3:2. Ceturtdaļfināls. Latvija – Krievija 0:3. Par 5.-8. vietu. Latvija – Francija 2:3, Latvija – Beļģija 3:2.

Māra JURŠEVICA