Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Universālo kareivju otrais trieciens

Latvijas atklātā čempionāta – Cēsu alus Open – otrajā posmā vīriešiem Jūrmalā, Dubultu stadionā, uzvaru sēriju turpināja Jānis Grīnbergs un Austris Štāls, kuri nedēļu pirms tam bija labākie arī Saulkrastu estrādes starmešu gaismās notikušajā Binders Baltic Open. Šoreiz finālā Grīnbergs/Štāls pārspēja Kristiānu Marnicu un Jāni Šmēdiņu.

Laikā, kad pašlaik spēcīgākais Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš turpina krāt olimpiskās kvalifikācijas punktus, bet brāļi Šmēdiņi savainotā Toma dēļ pagaidām no starptautiskās aprites izstājušies, par neapšaubāmiem favorītiem kļuvuši tieši Grīnbergs un Štāls. Viņi bija pārāki gan savdabīgajos apstākļos notiekošajā Saulkrastu kokteilī, gan Dubultu pludmalē, kur vējš ļoti bieži ieviesa korekcijas bīčvolejbolistu iecerēs.

 

Pieredzējušie Grīnbergs un Štāls bez īpašām pretenzijām no sāncenšu puses triumfēja gan pusfinālā, gan finālā, abās spēlēs laukumā aizvadot tikai nedaudz ilgāk par pusstundu. Cīņā par vietu finālā Grīnbergs/Štāls ar 21:13, 21:16 uzveica Ingaru Ivanovu/Austri Štālu, bet finālā ar 21:15, 21:11 bija striprāki par jaunizveidoto duetu Marnicu/Šmēdiņu. Ar trešo vietu šoreiz nācās samierināties Cēsu alus Open pirmā posma spēcīgākajam duetam – lietuviešiem Arūnam Kirsnim/Arvīdam Mišeikim.

Latvijas atklātā čempionāta trešais posms notiks no 3. līdz 5. augustam Jūrmalā, bet vēl pirms tam no 27. līdz 29. jūlijam turpat Dubultu stadionā otro reizi spēkiem mērosies sieviešu dueti.

Renārs BUIVIDS

Ar alkām pēc uzbrukuma

Austris Štāls vēl jūlija pirmajā dienā Latvijas volejbola izlases sastāvā Eiropas līgas spēlē cīnījās pret Turcijas valstsvienību, bet nākamo divu nedēļu nogalēs 29 gadu vecais libero duetā ar Jāni Grīnbergu triumfēja smilšu laukumos Saulkrastos un Jūrmalā.

„Klasiskā volejbola sezona tiešām bija ievilkusies tik gara, ka pēdējās spēlēs nebija viegli doties laukumā, lai parādītu maksimālo cīņassparu," sarunā ar Sportu spriež Austris Štāls. „Tā kā spēļu prakse man bija regulāra, nemaz nebija tik sarežģīti iejusties arī pludmales volejbola mačos. Piemēram, Ruslans Sorokins izlasē cīnījies mazāk, tādēļ arī bija pazudusi spēļu garša, kas liedza pārī ar Andri Krūmiņu tikt tālāk par ceturtdaļfinālu."

Štāls nesaskata lielu atšķirību starp spēlēšanu starmešu gaismās Saulkrastu estrādē vai Dubultu stadionā ūdens tuvumā.

„Panākumu pamatā ir ļoti vienkārša teorija – pašiem jākļūdās pēc iespējas mazāk," spriež Austris. „Ja maksimāli izdodas izvairīties no nepiespiestajām kļūdām, agri vai vēlu tiksi pie punktiem."

Šajā sezonā ne Samoilovs/Pļaviņš, ne brāļi Šmēdiņi pašmāju turnīros nav startējuši, tādēļ grūti izvērtēt reālo spēku samēru.

„Ja starptautiskajā apritē esošie pāri nepiedalās, konkurence nav liela," saka Štāls. „Pagaidām nav gadījies cīnīties ar kādu jauno volejbolistu duetu, kas demonstrētu pietiekami stabilu sniegumu, lai tiktu līdz pat izšķirošajiem mačiem."

Līdzdalību pludmales volejbola turnīros Štāls un Grīnbergs uztver kā labu sportiskās formas uzturēšanas veidu, jo vairs netiek kalti plāni par profesionālu pieeju šai nodarbei.

„Mūsu pāris tiekas vienīgi turnīru laikā, jo treniņiem neatliek laika," atklāj Štāls. „Gan darbs, gan atpūta aizņem pietiekami daudz laika, lai nedēļas vidū dotos spēlēt pludmales volejbolu. Nedēļas nogalē turnīru laikā tiek nodrošināta pietiekami liela fiziska slodze, lai ar to kādam laiciņam pietiktu. Aiz kalniem nav vairs arī rudens, kad atsāksies zāles volejbola sezona. Pagaidām gan par manām iecerēm saistībā ar Latvijas izlasi vēl pāragri spriest."

Tā kā zāles volejbolā Štāls spēlē libero pozīcijā, kurā ir aizliegts cīnīties uzbrukumā, tad bīčvolejā Austris ar lielu prieku dažreiz triec bumbu sāncenšu laukumā. Grīnbergs un Štāls, spēlējot vienīgi pašu priekam, uzvarējuši divos turnīros pēc kārtas. Vai sāncenšiem nekas nav iebilstams?