Čipsi nedaudz pārāki

Latvijas regbija čempionātā spēkiem mērojušās divas vadošās komandas – Ādažu čipsi un Stats/Ķekava. Pirmajā reizē nedaudz pārāki bija Čipsi.

Spēlē, kas notika ādažnieku laukumā Juglā, iespēja pirmajiem izvirzīties vadībā bija laukuma saimniekiem, taču netika realizēts soda sitiens. Savukārt 17. minūtē Valters Raņķis, apskrienot vienu no pretinieku līderiem Kārli Rozentālu, kurš šajā mačā spēlēja kā aizsargs, rezultatīvi beidza uzbrukumu, kuru iesāka Kaspars Jakušs un Jānis Priede. Raņķis iesita arī realizācijas sitienu – 7:0. Trīs minūtes vēlāk Andris Andersons pēc ātras auta izspēles izvirzīja Raņķi vēl vienam piezemējumam, taču viņš tika apturēts pie pašas ieskaites laukuma līnijas. 22. minūtē laukuma saimnieki panāca izlīdzinājumu: pēc auta iestumjot bumbu ar molu ieskaites laukumā, kam sekoja precīzs realizācijas sitiens – 7:7. Pēc sešām minūtēm riskanti spēlēja Viktors Tjaguņenko un Andrejs Aleksandrovs, sekoja kļūda, un Ādažu čipsi veica uzbrukumu no savas laukuma puses, izdarot otro piezemējumu – 12:7. Desmit minūtes pirms puslaika beigām arī Stats/Ķekava izmantoja sāncenšu kļūdu, Gunāram Andersonam piezemējot bumbu, taču Raņķim neiesitot realizāciju. 12:12 pēc mača pirmās daļas.

Otrajā puslaikā Stats/Ķekava atkal varēja nokļūt vadībā, taču Andrim Andersonam, izspēlējot ātro sodu, uz priekšu izkrita bumba. Desmit minūtes pirms spēles beigām Dmitrijam Baikovam izdevās precīzs dropsitiens, kas vadībā ar 15:12 izvirzīja Ādažu čipsus izvirzīja vadībā, kuri pārsvaru noturēja līdz spēles beigām, lai gan sāncenši spēles pēdējā minūtē nopelnīja tiesības uz soda sitienu no 23 – 24 metriem, kuru Aleksandrovs tomēr nerealizēja.

„Spēle bija ļoti līdzīga. Abas komandas radīja daudz bīstamu momentu, taču punktus guva tikai retās reizēs," Sportam pastāstīja Ādažu čipsu galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs. „Cīņas beigās mums paveicās, jo precīzu dropsitienu izpildīja Baikovs, taču sāncenšiem bija iespēja izlīdzināt rezultātu. Mums par laimi viņu soda sitiens nebija precīzs. Stats puiši bija labāki bumbas izspēlē un spēka cīņās. Mums nācās pielikt daudz pūļu, lai bloķētu viņu ātros izrāvienus. Otrajā puslaikā tam veltījām lielu uzmanību. Nākamā spēle Latvijas čempionātā mums būs ar Ežiem. Jau tagad varu paredzēt, ka tā būs smaga cīņa, jo mums pēdējā laikā savstarpējās spēles ir ļoti līdzīgas."

„Otrajā puslaikā spēlējām sliktāk. Ļoti daudz zaudējām pēc tvērieniem," neapmierināts ar savas komandas sniegumu bija Stats/Ķekava galvenais treneris Uldis Bautris. „Ādažu čipsi labi spēlēja pie iemetieniem, savācot ļoti daudz bumbu arī pēc mūsu autiem. Mums nebija daudz labu izdevību, konkurenti ļoti labi kontrolēja bumbu, bet mēs pretuzbrukumos neveiksmīgi spēlējām ar kāju un arī nemācējām spēlēt uz zemes tā, kā ļāva spēles tiesnesis."

Latvijas čempionātā pēdējo gadu divām labākajām komandām atlikusi tikai viena savstarpējā spēle, jo piecas komandas sacenšas divos apļos, nosakot vietu ieguvējus. Finālspēles nav paredzētas. Stats/Ķekava ar Ādažu čipsiem, visticamāk, tiksies arī Latvijas kausa izcīņas finālā. Stats Latvijas čempionāta turpinājumā spēlēs pret Universitātes sportu.

FOTO – Treneris. Ādažu čipsu galvenajam trenerim Vladimiram Ņikonovam pēc uzvaras Latvijas čempionātā pār galvenajiem sāncenšiem varētu būt labs noskaņojums