Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Austrālijas medaļu mirdzums

Latvijas junioru izlase atgriezusies no pasaules čempionāta ar bronzas medaļām stafetē. To ieguvēji ir Mikus Žagata, Kalvis Mihailovs un Anatolijs Tarasovs. Austrālijā gūtais panākums stafetē ir pirmais mūsu valsts orientēšanās vēsturē.

Individuālajās sacīkstēs Latvijas sportistiem ne īpaši veicās. Toties kopējiem spēkiem puiši saņēma to, ko daudzi necerēja. Līdz šim mērķi bija iekļūt ja ne stiprāko sešniekā, tad vismaz desmitniekā. Pirms stafetes sportisti jau bija aizvadījuši kvalifikācijas distances un finālus sprintā garajā un vidējā distancē.

Jau pirmajā stafetes posmā lielisks, pat neticams pārsteigums. Mikus Žagata (garajā distancē 128 sāncenšu konkurencē bija 68. vietā, bet vidējā distancē netika A finālā) 26 valstu 42 komandu vidū finišēja līderu grupā ar astoto rezultātu, no ātrākā pretinieka atpaliekot nepilnu pusminūti.

Vecs likums: ja esi pirmajā vagonā, cerības ir lielas, ja paliec otrajā ešelonā, izredžu uz augstu vietu vairs nav. Kalvim Mihailovam (sprintā 72. vieta, vidējā distancē 54. vieta) atlika vien turpināt kolēģa veiksmīgi iesākto. Viņš finišēja trešais aiz čehu un norvēģu sportista. Pēc pusminūtes maiņu nodeva zviedrs.

Anatolijs Tarasovs (individuālajās distancēs labākais un stabilākais Latvijas izlasē: sprintā 49. v., garajā distancē 44. v., vidējā distancē 42. v.) saglabāja iekarotās pozīcijas. Turklāt no Zviedrijas izlases dalībnieka viņš atrāvās vēl par pusminūti. Visiem tas bija lielākais pārsteigums, jo  aiz Latvijas sportistiem palika orientēšanās lielvalstis Zviedrija, Šveice un Somija. Arī Igaunija un Lietuva.

Latvijas izlases treneris Gatis Berķis: „Gan meitenes, gan puiši pamanījās katrs otrais kādā distancē paķert nepareizo kontrolpunktu. Kalvis vienu brīdi sprintā bija pat līderis, bet tad sekoja kļūda. Ja nebūtu neprecizitāšu, mūsējie tiktu vismaz labāko divdesmitniekā. Pirms stafetēm izlēmām – viss jādara prātīgi, lai nekļūdītos. Visi trīs komandas dalībnieki bija lieliski."

Krista Mihailova ir komandas pieredzējušākā sportiste. Viņa vairākus gadus trenējusies un startējusi norvēģu klubā, piedalījusies starptautiskās sacensībās ziemeļvalstīt. Individuālajās sacensībās Austrālijā Krista divreiz izcīnīja 48.vietu. Ilzei Cahrausai un Rasai Brūnai viss vēl priekšā. Individuālajās sacīkstēs viņas aiz sevis atstāja vismaz trešdaļu no 90 konkurentēm. Stafetē apsteigtas igaunietes, vācietes un citas sāncenses, 19 komandu vidū sasniedzot 12. rezultātu.

Unikāls bija ātrāko finišs. Zviedrijai zelta medaļas atņēma norvēģiete Siri Ulvestade, mērķi sasniedzot pussoli pirms konkurentes.

Māris BLODONS

Pasaules junioru čempionāts Austrālijā

Stafetes

Juniores. Norvēģija 1.41:49, Zviedrija 1.41:49, Šveice 1.43:05, Somija 1.43:48, Čehija 1.44:06, Krievija 1.46:03, 8. Lietuva 1.49:42, 12. Latvija 1.55:35, 15. Igaunija 1.57:59.

Juniori. Čehija 2.09:47, Norvēģija 2.10:57, Latvija 2.14:30, Zviedrija 2.15:28, Šveice 2.15:48, Somija 2.18:44, 12. Igaunija 2.20:46, 14. Lietuva 2.21:13.