Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 294 Reportāža

Paralimpiskā sporta anatomija

Sešas augusta dienas Velsas pilsētas Svonsi universitātes stadionā aizritēja paralimpiskā sporta zīmē. 560 vieglatlēti no 39 valstīm dalīja Eiropas medaļu komplektus.

Lieliski startēja mūsu paralimpieši — par čempionu diska mešanā kārtējo reizi kļuva Aigars Apinis (lodes grūšana viņa invaliditātes grupā šoreiz nebija programmā). Aigara treneris ir Aldis Šūpulnieks, masiere Gunta Ozoliņa.

Ne mazāk pārliecinoši šķēpmešanā uzvarēja Dmitrijs Silovs (trenere Ināra Aperāne).

Trešo medaļu — bronzas — mūsu komandai izcīnīja diska metēja Ingrīda Priede (trenere Maija Ukstiņa).

Komandas vadītāja Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte uzteica arī pārējos mūsu sportistus — Diānu Dadzīti, Taigu Kantāni, Edgaru Kļaviņu, Lieni Gruzīti un Edgaru Bergu, tāpat komandas ārsti Sandru Roštoku, palīdzi Zandu Siliņu, kas darīja visu, lai Latvijas vārds izskanētu katrā disciplīnā.

Fotoattēlos atainotas cīņas Svonsi stadionā. Var tikai apbrīnot sportistus, kas ar vienu kāju (bez protēzes) veic augstumu 1,78 m (pasaules rekords — 1,96 m), neredzīgos, kas skrien (ar pavadoni), met šķēpu, lec tālumā, vadoties pēc skaņas. Tāpat apbrīnas vērti bija maza auguma cilvēki — punduri —, kas meta šķēpu, grūda lodi. Tāllēkšanā ar atsperes veida protēzi uzvarēja vācietis Markuss Rēms — 7,63 m (viņa personiskais rekords 8,24 m).

Ne vienmēr par sacensību spriedzi un cīņu sektoros liecina sekundes un metri, jo daudz kategoriju invalīdiem ir sava spēju robeža — katra medaļa tika izcīnīta spraigā cīņā.