Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

SPORTS, KULTŪRA UN IZGLĪTĪBA

Jaunatnes olimpiskās spēles zināmā mērā meklē ceļu atpakaļ — tuvāk senajiem olimpiskajiem ideāliem. Tādēļ to dienaskārtībā nozīmīgu vietu ieņem plašas izglītības un kultūras programmas. Šajās spēlēs jaunie olimpieši ne tikai sacenšas, bet arī apgūst jaunas iemaņas, iepazīst svešas tradīcijas, iegūst jaunus draugus kļūst atvērtāki cieņā pret citu nāciju kultūru.

Lai sportistiem palīdzētu apmeklēt daudzos pasākumus un saplānot aktivitātes, SOK kopā ar nacionālajām olimpiskajām komitejām izvēlējās jaunos vēstniekus. Mūsu valsti pārstāvēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

Naņdzinā kultūras un izglītības aktivitāšu klāsts bija piesātināts gan ar sportistiem aktuālajiem tematiem par karjeras veidošanu, dzīvi pēc sportista karjeras, godīgu spēli un citām nozīmīgām lietām, gan arī Ķīnas kultūras iepazīšanu, kā arī olimpisko vērtību izzināšanu.

Latvijas sportisti kopā ar treneriem apmeklēja Olimpisko muzeju, tikās ar olimpiskajiem čempioniem, piedalījās interaktīvās aktivitātes ciematā, devās ekspedīcijās uz Ķīnas tējas laukiem un lotosu plantācijām, apmeklēja klosteri un citas ievērības cienīgas vietas, kādu senajā Ķīnas galvaspilsētā Naņdzinā netrūkst. Tāpat latvieši aktīvi tikās ar olimpiskajiem čempioniem.

„Šī bija neatsverama pieredze manā dzīvē,” atzina mūsu olimpiskais vēstnieks. „Ieguvu jaunus draugus no tuvākām un tālākām zemēm, palīdzēju latviešu sportistiem un treneriem koordinēt viņu izglītības aktivitātes. Tāpat esmu gandarīts par brīvprātīgajiem, kuri bija ļoti izpalīdzīgi un draudzīgi. Liels paldies Latvijas Olimpiskajai komitejai par doto iespēju!”