Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Augsts potenciāls

Dalībnieku trīs reizes mazāk nekā lielajās spēlēs, bet sporta veidu — tikpat, valstu skaits maksimālais — 204… Tātad atlases kritēriji daudz skarbāki, un kļūt par Jaunatnes olimpisko spēļu dalībnieku bija grūtāk nekā par klasisku olimpieti.

Šīs sakarības akcentē Lavijas delegācijas vadītājs, LOK viceprezidents Einars Fogelis.

— Trīspadsmit atlēti astoņos sporta veidos… Cik diži mūsējie izskatījās šajā pasaules jauno līderu konkurencē?

— Deviņdesmit procenti no mūsu dalībniekiem iekļuva labāko desmitniekā. Tas ir ļoti augsts sasniegums. Lielākā daļa demonstrēja savus labākos rezultātus, kas liecina par perfektu gatavošanos treneru vadībā. Katrā ziņā visu mūsu jauno olimpiešu potenciāls ir ļoti augsts. Ļoti patīkami, ka pasaules apritē šaušanā ienākusi jauna personība no Dobeles. LOV Agate Rašmane tika iekļauta pēc kvotu principa, bet jau pēc gada viņa demonstrēja labus rezultātus. Bet negribu izcelt kādu vienu sportistu, visi mūsējie Naņdzinā cīnījās ļoti cienījami. Viņi ir stabilā ceļā, ja ne uz Rio, tad uz Tokijas olimpiskajām spēlēm noteikti.

Kopā ar treneriem, manu kolēģi Marutu Murovsku, dakteri Līgu Cīruli un olimpisko vēstnieku Tomu Marksu mēs bijām 25. Vislielākais paldies visiem par sadarbību un sapratni. Šīs trīs nedēļas Ķīnā nebija vienkāršas, tām bija ļoti saspringts sacensību un citu pasākumu grafiks, kuru aizpildot, mēs apliecinājām, ka esam vienota, draudzīga komanda, kurā cits citu allaž gatavi atbalstīt. Arī tādēļ mēs cīnījāmies veiksmīgāk nekā pirms četriem gadiem, kad izcīnījām tikai vienu bronzas medaļu.

— Ko spēja mūsu kaimiņi?

— Lietuvai bija lielāka komanda. Tajā bija tāda zvaigzne kā olimpiskā un pasaules čempione peldēšanā Rūta Meilutīte, kas Naņdzinā izcīnīja divus zeltus. Lietuviešu basketbolisti 3 pret 3 finālcīņas pagarinājumā guva ļoti dramatisku uzvaru pār francūžiem. Arī igauņu bija vairāk nekā latviešu, tomēr viņi palika bez medaļām.

— Jaunatnes spēlēs visiem olimpiešiem bija jādzīvo līdz spēļu beigām…

— …jā, visi reizē ieradās un reizē aizbrauca, lai varētu piedalīties daudzveidīgajā kultūras un izglītības programmā. Olimpiskajā ciematā kopā ar jauniešiem uzturējās arī daudzas lielā sporta zvaigznes, ar kurām tika organizētas tematiskas diskusijas, ikdienā bija sastopamas daudzas augsta ranga amatpersonas, SOK prezidentu Tomasu Bahu ieskaitot.

— Tātad mūsu svarcēlāja Rebeka Koha būs zaudējusi sportisko formu. Pirmajā dienā viņa izcīnīja medaļu, bet pēc tam 20 dienas baudīja kultūru!

— Jau otrajā dienā pulksten vienpadsmitos Rebekai bija kārtējais treniņš. Treneris laureātei nedeva nekādas atlaides. Abi diendienā turpināja strādāt pēc iepriekš sastādītā plāna, lai gatavotos lielajām spēlēm Rio un pēc tam Tokijā.

— Jaunatnes olimpiskās spēles nedaudz atgādina ideju izmēģināšanas poligonu. Basketbols 3 pret 3, modernajā pieccīņā jauns formāts paukošanas sacensībās, starptautiskas komandas tenisā, šaušanā, modernajā pieccīņā…

— Pilnīgi noteikti. Paukošana, kurā līderis pēc kvalifikācijas gaida savu pretinieku, kas izkristalizējas izslēgšanas cīņās, skatītājiem bija ļoti aizraujoša. Droši vien šo jauninājumu starptautiskā federācija vedīs tālāk. Riteņbraukšanas sacensību formātu gan vērtēju ļoti kritiski, jo sportistiem bija jāstartē visās trijās disciplīnās, no kurām ļoti atšķirīgajā BMX šosejnieki un MTB braucēji izskatījās nožēlojami. Turklāt vairāki drosmīgākie, kas centās lēkt pāri tramplīniem, guva nopietnas traumas.

Bet ir skaidrs, ka SOK nākotnē skatīsies uz jauniem, atraktīviem sporta veidiem, kas populāri jauniešiem. Demonstrējumu sacensības Naņdzinā notika vairākos rolleru sporta veidos.