Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Otrās, bet neatkārtojamas

Lai arī Jaunatnes olimpiskās spēles notiek jau otro reizi, tās ir absolūti unikālas. Klasiskajās spēlēs daudzi atlēti piedalās vairākkārt, bet kļūt par jaunatnes olimpieti iespējams tikai vienreiz dzīvē. Šādu godu pārstāvēt Latviju II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Ķīnas daudzmiljonu pilsētā Naņdzinā nopelnījuši 13 atlēti astoņos sporta veidos.

Paradoksāli, bet kļūt par jaunatnes spēļu dalībnieku ir gandrīz vai grūtāk, nekā iegūt tiesības startēt lielajās olimpiskajās spēlēs. „Dalībnieku skaits trīs reizes mazāks, bet dalībvalstu tikpat — 204!” uzsver Latvijas delegācijas vadītājs Einars Fogelis (attēlā). „Kvalifikācijas prasības šīm spēlēm bija ļoti skarbas. Un tie, kas kļuva par jaunatnes olimpiešiem, savos sporta veidos šajā vecumā neapšaubāmi ir labākie. Daži pat vieni no labākajiem Eiropā un pasaulē. Bet iespējas ir visiem. Mēs cīnīsimies kā komanda.”

Naņdzinā sacensības risināsies 31 sporta veidā. Otro reizi Latvija būs pārstāvēta vieglatlētikā (pirmajās spēlēs Singapūrā 1 atlēts, tagad 4), peldēšanā (2 un 2), svarcelšanā (1 un 1), burāšanā (1 un 1), modernajā pieccīņā (1 un 1), pirmo reizi pludmales volejbolā (2), tenisā (1) un šaušanā (1). Toties mūsējo nebūs riteņbraukšanā un airēšanā, kur Singapūrā Elza Gulbe finišēja ceturtā. Pagaidām vienīgo medaļu — bronzu — Jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnījis šķēpmetējs Intars Išējevs. Vēl pirms četriem gadiem blakus pjedestālam ar ceturto rezultātu palika svarcēlājs Artjoms Žerebkovs. No Singapūras olimpiešiem klasiskajās olimpiskajās spēlēs (Londonā) jau piedalījusies peldētāja Gabriela Ņikitina.

LATVIJAS SPORTISTI II JAUNATNES OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS

Pludmales volejbols. Tīna Laura Graudiņa

Pludmales volejbols.Anastasija Kravčenoka

Šaušana. Agate Rašmane

Modernā pieccīņa.Ņikita Bistrovs

Vieglatlētika, šķēpmešana.Laine Donāne

Vieglatlētika, augstlēkšana.Jūlija Tarvide

Vieglatlētika, soļošana.Artūrs Makars

Vieglatlētika, šķēpmešana. Jāzeps Groza

Burāšana, Techno 293 vējdēlis.Ketija Birzule

Peldēšana.Dana Kolidzeja

Peldēšana.Jānis Šaltāns

Teniss.Aļona Ostapenko

Svarcelšana.Rebeka Koha