Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 280 Olimpiāde

Tik un tā — olimpiāde!

2013. gada 13. jūnija vakara naksnīgās debesis Ventspilī paliks vairāku tūkstošu sirdīs un atmiņās. Tās bija stundas, kas zem pasaules sporta lielākā svētuma — olimpiskajiem apļiem — tepat mūszemē vienoja Latvijas sporta jaunatni. Ventspils olimpiskā centra stadionā piekto reizi tika atklāta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Tajā 26 sporta veidos par 236 medaļu komplektiem trīs dienas cīnījās 75 pašvaldību pārstāvji, kuru skaits sasniedza 2500. Astoņos sporta veidos sacensības risinājās Liepājā, atsevišķos — Jūrmalā, Brocēnos un Ugālē.

Kārtējo reizi tā bija tik un tā principa olimpiāde. Pierādījums, ka arī šajos vairāk nekā spiedīgajos valsts sporta budžeta apstākļos mēs spējam ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot, ne tikai gausties, bet arī gavilēt. Olimpiādes saimniecei Ventspilij šī foruma sarīkošana esot izmaksājusi vairāk nekā divsimt tūkstošus latu. Sporta un tātad savas nākotnes labā lielāku vai mazāku summu ziedoja katra pašvaldība, kas piedalījās. Kaut vai, piemēram, lai komanda būtu vienādi tērpta. Prieks par sapratni, par pašvaldību vadītājiem, kas atklāšanas parādē bija kopā ar savām komandām, par skaidro nostāju — sporta pamatu veido pašvaldības un federāciju sadarbība.

Valsts — tie esam mēs. Kur sākas valsts un sports? Ģimenē, pagastā, pašvaldībā…