Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kalnu slēpošana

Dainis Caune Čempions
Žurnāls: Nr. 360

Zibens Betija

Jau pērn Betija Burkovska kļuva par absolūto Latvijas junioru čempioni, uzvarot visās piecās disciplīnās. Šogad Ādažu vidusskolas abituriente slalomā un milzu slalomā pirmo reizi bija labākā lielo dāmu konkurencē, bet tikai nacionālā vērtējumā. Tāpēc viņa joprojām par lielāku sasniegumu uzskata pērn šepat Pihā izcīnīto trešo vietu milzu slalomā, atstājot aiz sevis itin visas ārzemnieces.

Dainis Caune Atskats
Žurnāls: Nr. 360

Pēdējās sacensības kontinentā

Un vienas no pirmajām arī... Tā var teikt par Baltijas kausa izcīņu kalnu slēpošanā, kas sākās novembrī lietuviešu apjumtajā mākslīgā sniega trasē Snow Arena un beidzās marta vidū kopā ar atklāto Latvijas čempionātu Lapzemes Svētajā kalnā jeb Pyha Tunturi, kas atrodas kilometrus simts aiz Ziemeļu polārā loka un Rovaniemi. Liktenis un koronavīruss bija lēmis, ka tās kļuva par pēdējām Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) licencētām sacensībām Eiropā šosezon.

Dainis Caune Čempions
Žurnāls: Nr. 360

Zvejnieks II

Kad Kristaps Zvejnieks pagājušajā desmitgadē uguņoja Latvijas kalnu slēpošanā, čempiona titulam pasaules ziemas universiādē pievienojot arī LSPA maģistra grādu, likās, ka viņa jaunākais brālis Miks vecāko apsteigs tikai mācībās. Miks taču paralēli treniņiem Turībā studēja jurisprudenci! Tagad viņam bakalaura diploms kabatā, un martā aizpolārajās Pihas trasēs Miks Zvejnieks izcīnīja savas pirmās divas Latvijas čempiona zelta medaļas slalomā un milzu slalomā. Turklāt slalomā mūsu atklātajās FIS ranga meistarsacīkstēs viņš piekāpās tikai somam Jāko Tapanainenam, bet pēc tam paralēlajā slalomā, kurā vēl neizcīna čempiona titulu, aizraujošos dueļos nokāva visus pretiniekus pēc kārtas.

Dainis Caune III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles
Žurnāls: Nr. 358

Sensācijas pazaudēšana

Kad Dženifera Ģērmane milzu slaloma pirmajā trasē finišēja trīspadsmitā, bet slalomā — devītā, brieda sensācija. Tiesa, tikai mazinformēto rietumnieku, TV kanālu Olympic Channel ieskaitot, izpratnē. Toties Eurosport krievu komentētājs, senāk pazīstamais kalnu slēpotājs, trīskāršais olimpietis Vladimirs Andrejevs norādīja, ka tas nav nekāds brīnums, bet gan tradīciju turpinājums, atgādinot, ka Jānis Ciaguns bijis PSRS čempions slalomā un jau septiņdesmitajos gados startējis gan pasaules čempionātā, gan Pasaules kausa izcīņā. Savukārt Dženiferas māte Ulla Lodziņa astoņdesmito gadu otrajā pusē izcīnīja bronzas medaļu pasaules junioru čempionātā nobraucienā, šajā disciplīnā pēc tam vairākkārt PK posmos iekļūstot labāko desmitniekā. Viņas karjeru pārtrauca trauma un politisko iekārtu maiņa.

Dainis Caune Runā prezidents
Žurnāls: Nr. 357

Viens par sešiem

Ja vēlaties, lai es jums dabūju naudu, tad nebalsojiet par mani. Ja, pretendējot uz Latvijas Slēpošanas federācijas prezidenta amatu, pirms gadiem divdesmit kāds savā prezentācijas runā būtu deklarējis šādu tēzi, viņu izsvilptu bez žēlastības. 36 gadus jauno Dināru Doršu ievēlēja vienbalsīgi.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 355

Ātrums, kas kutina sirdi

2010. gadā Vistlerā Roberts Rode kļuva par otro latvieti, kas pēckara olimpiskajās spēlēs startējis par karalisko disciplīnu dēvētajā kalnu slēpošanas nobraucienā. Pirmais bija Renārs Doršs — 46. vieta Turīnā. Roberts savu olimpisko karjeru sāka ar 58. rezultātu un beidza ar 47. vietu Soču Krasnaja Poļanā. Šajā olimpiskajā ciklā Roberta Rodes vārds arvien pamanāmāks kļuva… autosportā. Šo sezonu divkārtējais ziemas olimpietis noslēdza kā Baltijas čempions BGT AM klasē autošosejā.

Dainis Caune Olimpiāde
Žurnāls: Nr. 348

Nākotnes vēstneši

Frīda Saļņikova un Lukass Pušņins, Tīna Namsone un Georgs Daukuls, Rēzija Krastiņa un Edgars Beļakovs... Iespējams, reiz šie vārdi asociēsies ar Latvijas kalnu slēpošanu. Tāpat, kā tas notiek, dzirdot par trīskārtējo olimpieti, pasaules 28. ziemas universiādes čempionu Kristapu Zvejnieku vai viņa brāli Miku, kas šogad šajā pasaules studentu forumā izcīnīja septīto vietu.