Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Modernā pieccīņa

Atskats
Žurnāls: Nr. 322

Ainara Lejas faktors

Viens no modernās pieccīņas pamatlicējiem Latvijā un divkārtējs republikas čempions Ainars Eglons Leja īsi pirms Ziemassvētkiem no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rokām saņēma Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu. Pērn savu 85. dzimšanas dienu viņš joprojām sagaidīja trenera darbā, kurā 62 gadu laikā sagatavojis 104 sporta meistarus, 4 starptautiskās klases sporta meistarus, 30 gadus…
Olimpiāde
Žurnāls: Nr. 317

Kad vilciens panākts

Katrā olimpiskajā ciklā modernā pieccīņa modernizējas. Līdz Rio spēlēm tā atgriezās divu dienu sacensību formātā. Visos šajos procesos ar lielākiem vai mazākiem panākumiem Latvija bijusi klāt. Tagad sacensības sākas ar paukošanu, kurā tāpat kā agrāk katrs atlēts tiekas ar visiem 35 pretiniekiem. Tādā veidā tiek izveidots dalībnieku rangs un katrs iegūst garantētus punktus, kuru skaitu…
Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 301

Moderns, kas mainīsies

Šķiet,neviens cits olimpiskais sporta veids vairāk nekā 100 savas pastāvēšanas gados nav piedzīvojis tik kardinālas izmaiņas kā modernā pieccīņa. Tāds liktenis jau laikam nosaukumā ielikts. Rainis teiktu — moderns, kas mainīsies... Latvijā modernā pieccīņa svin savu sešdesmitgadi. Vairāk nekā pusi no šī laika Latvijas izlases galvenais treneris bijis Ainars Leja. Lai arī pirms četriem gadiem…
Olimpiāde
Žurnāls: Nr. 264/265

Uz priekšu, ap nulles meridiānu

Pirms 100 gadiem Londonā olimpisko spēļu programmā pirmo reizi tika iekļauta barona Pjēra de Kubertēna inspirētā modernā pieccīņa. Zīmīgi, ka sacensības šī sporta veida pēdējās divās disciplīnās risinājās Londonas vecākajā parkā — arēnā, kas bija iekārtota Griničas Karaliskās observatorijas pakājē, un sportistiem krosa distancē vairākkārt nācās šķērsot nulles meridiānu. Dāmu konkurencē mūsu Jeļena Rubļevska bija…
Vēsture
Žurnāls: Nr. 239

Es tāds pats kā viņi

Tās lietas iesācējs un turpinātājs. Tā var teikt par treneri Ainaru Leju, kuram šī modernās pieccīņas turpināšana notiek jau 57 gadus. Lejas audzēkņi ir ne tikai čempioni, bet arī daudzi citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Viņš ir ar īpašu pedagoga talantu apveltīts treneris. „Viņa dēļ pieccīņnieki turas uz vagas,” saka Juris Krastiņš, Lejas audzēknis ne tikai…
Procesā
Žurnāls: Nr. 228

Lauras ātrās kājas.

Starptautiskajās daudzcīņnieku sacensībās Tallinā jauns pasaules rekords septiņcīņā. Tas pieder amerikānim Aštonam Ītonam — 6568 punkti (mūsu Andrim Eikenam ar 5219 p. — 11. vieta un personiskais rekords). Taču lielāks prieks mums ir par juniori Lauru Ikaunieci (attēlā), kas teicami un stabili aizvadīja visas piecas disciplīnas un sasniedza trešo labāko rezultātu Latvijas pieccīņas vēsturē —…
Iespēja
Žurnāls: Nr. 223

Pirms Kristus, bet moderna

"Šis būs vēsturisks kongress," pirms Starptautiskās Modernās pieccīņas federācijas (UIPM) kopsapulces Rīgā apgalvoja UIPM prezidents Klauss Šormans, cerot, ka pēc Latvijā pieņemtiem lēmumiem Londonas olimpiskajās spēlēs sacīkstes risināsies vēl citādāk nekā, piemēram, šāgada pasaules čempionātā. Tomēr Rīgas samitam nozīmīguma ziņā neizdevās pārspēt pirms diviem gadiem notikušo iepriekšējo kongresu Gvatemalā, kurā modernā pieccīņa faktiski pārvērtās četrcīņā,…