Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LOK mudina veidot sporta internātskolu sistēmu

Apstiprināts Murjāņu sporta ģimnāzijas (MSĢ) skolas ēkas, internāta un viesnīcas rekonstrukcijas projekts, un drīzumā sāksies tā realizācija. Ar arhitektu biroja 5. iela uzvaru noslēdzies MSĢ multifunkcionālās manēžas projekta skiču konkurss. Šis attīstības projekts izraisījis skaļu, brīžiem jautājošu sporta federāciju reakciju,” atzīst Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Tāpēc LOK Izpildkomitejas jūnija sēdē galvenā uzmanība tika veltīta MSĢ attīstības koncepcijai.

Pirms tam šo jautājumu apsprieda LOK vasaras un ziemas sporta veidu, kā arī sporta spēļu komisijas. „Valsts intereses Murjāņu sporta ģimnāzijā tiek realizētas tikai daļēji,” kopējo viedokli Izpildkomitejas sēdē pauda LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Iepriekš tika paredzēta arī Jūrmalas filiāļu rekonstrukcija. Šajā attīstības vīzijā par to runāts netiek. Žēl, ka, ieguldot vairāk nekā 7 miljonus latu Sējas pagastā, neatradās daži simti tūkstošu latu, par kuriem nodrošināt normālus apstākļus pusei no MSĢ audzēkņiem — vairāk nekā 70 airētājiem, kas mācās un trenējas Jūrmalā.

Daudzas federācijas sadarbībā ar pašvaldībām grib attīstīt savu sporta internātu tīklu. Tā aizsākums jau pastāv, piemēram, hokejam — Rīgas 55. vidusskolā, basketbolam — Rīgas 47. vidusskolā, futbolam — komplekss Staicelē.”

IzM Jaunatnes un sporta departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova norādīja, ka Majoru un Lielupes bāzes kā MSĢ filiāles saglabājas, bet to attīstība ir atsevišķs jautājums, kas tiks skatīts vēlāk. Viņa arī informēja, ka tiek apzinātas pašvaldību intereses par sporta internātu izveidi savās teritorijās.

Ar jau paveikto un MSĢ attīstības vīziju iepazīstināja ģimnāzijas direktors Ēvalds Goba, ar projekta radošajām un tehniskajām detaļām — arhitektu pārstāvis Latvijas Vieglatlētikas savienības viceprezidents Ints Pujāts.

Patlaban MSĢ mācās un trenējas deviņu sporta veidu (vieglatlētikas, riteņbraukšanas, kamaniņu sporta, bobsleja, skeletona, handbola un volejbola, kā arī airēšanas, smaiļošanas un kanoe) pārstāvji. Šīs federācijas uztur vēlmi saglabāt MSĢ, vēl četras vēlas skolas sporta veidu  paplašināšanu.

Pēc diskusijas LOK Izpildkomiteja nolēma lūgt projekta Uzraudzības padomē iekļaut ieinteresēto sporta veidu federāciju pārstāvjus, to skaitā arī no Latvijas Taekvondo, Peldēšanas, Svarcelšanas un Modernās pieccīņas federācijām.

Tika pieņemts lēmums lūgt Nacionālo sporta padomi izveidot darba grupu Izglītības un zinātnes ministra vadībā sporta internātu sistēmas (tīkla un programmas) izveidei, sākot ar 2015. gadu.

LOK Izpildkomiteja atbalstīja Siguldas novada domes iniciatīvu veidot Siguldas Sporta kompleksu, kas ļautu Siguldā nodarboties ar 10 ziemas sporta veidiem un kura ietvaros jau tiek būvēta mākslīgā distanču slēpošanas trase. Uzsverot, ka Siguldas novada dome apņēmusies sniegt līdzfinansējumu 50 procentu apmērā un ka 2015. gadā Siguldā risināsies ar NSP jau laikus saskaņotais pasaules čempionāts kamaniņu sportā, LOK IK lūdz Ministru kabinetu nekavējoties pieņemt lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu Siguldas Sporta kompleksa būvniecības projekta īstenošanai 1,8 miljonu latu apmērā, iekļaujot to likumā par valsts budžetu 2014. gadam. Bobsleja un kamaniņu trases rekonstrukcijai valsts budžeta līdzekļi jau paredzēti.

Tika uzklausīti Aldona Vrubļevska un Žorža Tikmera ziņojumi par piedalīšanos Pasaules Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) ģenerālajā asamblejā Šveicē, kurā spriests arī, kā aktīvāk cīnīties pret nelegāliem totalizatoriem un spēļu sarunāšanu, kā arī pret sportā aizliegtu vielu lietošanu un apriti. Juridiskajai komisijai uzdots izstrādāt LOK Ētikas kodeksa projektu, kā arī sagatavot priekšlikumus olimpisko un paralimpisko spēļu godalgoto vietu ieguvēju izdienas pensiju (pabalstu) nodrošināšanai.

LOK viceprezidents Raimonds Bergmanis informēja par nākamruden Rīgā paredzēto Eiropas Godīgas spēles (Fair Play) kongresu.