Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpiešu kluba aktivitātes

Latvijas pirmā olimpiskā čempione Inese Jaunzeme bija arī pirmā 1993. gadā dibinātā Latvijas Olimpiešu kluba pirmā prezidente, kas apvienoja mūsu olimpiešus un iniciēja kluba darbu. Tagad olimpiešu klubu vada Leikplesidas olimpisko spēļu bronzas laureāte kamaniņu sportā Ingrīda Amantova. Kluba valdē darbojas deviņi olimpieši — arī Vita Matīse, Voldemārs Lūsis, Gundars Upenieks, Anita Klapote, Ieva Zunda, Modris Liepiņš un Liene Sastapa.

Valdes locekļi iesaistās dažādu projektu īstenošanā. Piemēram, ir izveidots Olimpiešu parks Rucavā. Turpinās darbs Ineses Jaunzemes izveidotajā stājas projektā Vesela mugura, kura mērķauditorija ir skolēni. Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju kluba biedri iesaistās Olimpiskās dienas norisē un Sporto visa klase projektā. Nesen iedibināta Godīgas spēles balva, kas izceļ atsevišķus sabiedrības pārstāvjus, notikumus, kuri spilgti apliecina olimpisko garu un godīgas spēles principus sportā un ikdienā.Balva jau pasniegta Sporta laureātu ceremonijās vairākās Latvijas pilsētās.

Klubs aktīvi iesaistās starptautiskajās aktivitātēs, piedaloties ikgadējos vispasaules olimpiešu saietos, kā arī pārstāvot Latviju Eiropas un starptautiskajās Godīgas spēles organizācijās. Gada nogalē pirmo reizi tika noorganizēts starptautiskais Olimpiešu klubu kongress, kas notika Lietuvas pilsētā Birštonā. Tajā piedalījās arī mūsu kluba pārstāves Ingrīda Amantova un Ieva Zunda. Konferencē katras valsts olimpisko klubu pārstāvji informēja un prezentēja savas valsts klubu struktūru, darbību, paveikto un plānotos darbus.