Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Slēpošanas gramatika

Ivo Alksni pārējie Laurenču sākumskolas skolotāji var tikai apskaust. Uz viņa stundām bērni pāri pagalmam metas skriešus un ar prieku. Šī ir viena no retajām vietām Latvijā, kur sporta stundas regulāri notiek distanču slēpošanā, un pavisam noteikti vienīgā vieta, kur skolēni slēpo jau kopš novembra beigām. Tas iespējams, pateicoties sekmīgai saldētā sniega trases darbībai. Bet tās izbūve nav vienīgais Siguldas novada pašvaldības ieguldījums skolēnu ziemišķā sportiskuma veicināšanā.

„Jau vairākus gadus pašvaldība pērk distanču slēpošanas inventāru Siguldas skolām,” norāda domes deputāts Jānis Lazdāns, kurš ir arī Sporta un aktīvās atpūtas centra vadītājs Laurenčos. Bāze atrodas labi ja 200 metrus no skolas durvīm, un bērni pilnībā var izmantot visas tās ērtības, sākot ar apavu žāvētāju, kas gādā par vienmēr sausiem zābakiem, un augumam piemērotu slēpju izvēli. „Novada pārējo piecu skolu skolēni Laurenčos var slēpot savā brīvajā laikā, nomā saņemot inventāru bez maksas. Katrs slēpojums tiek reģistrēts īpašā uzskaites kartītē un par 10 reizēm skolēnam skolā no sporta skolotāja pienākas desmitnieks. Nesen šeit organizējām LSPA profesora Jura Granta slēpotapmācības semināru visiem novada sporta skolotājiem. Ir ideja organizēt viņu dežūras Laurenčos, lai regulāri te būtu kāds, kas pamāca bērnus slēpot.”

Vairāk nekā 100 Laurenču sākumskolas bērniem no 1. līdz 6. klasei ir vareni paveicies. Viņi slēpo četras stundas nedēļā! „Divas obligātās sporta stundas esam papildinājuši ar vēl divām uz interešu izglītības rēķina,” skaidro Laurenču sporta skolotājs Ivo Alksnis, piebilstot, ka šā plāna īstenošanu atbalsta arī skolas Vecāku biedrība. „Pirmos trīs gadus bērni apgūst klasiskā stila pamatus, un tikai ceturtklasnieki sāk mācīties slēpot arī ātrajā slidsolī.” Laurenču skolēni slēpot sāka mācīties pērn līdz ar trases atklāšanu. Pagājušajā ziemā viņi sniegu varēja izmantot piecas nedēļas, šoziem šis rekords jau labots, turklāt līdz pavasarim vēl tālu.

Tiem, kam skolā distanču slēpošana kļūst par sirdslietu, ir arī nodrošināta izaugsmes iespēja. Siguldas sporta skolā atvērta distanču slēpošanas nodaļa, kurā par treneriem strādā Kaspars Kārkliņš un biatlona olimpietis Raivis Zīmelis un kuru rokās jau nonākuši vairāki jaunie laurencieši.