Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Un tomēr — sniegs!

Lai arī totālā atkusnī, lai arī daudzviet lietum līstot — kārtējā Sniega diena Latvijā tomēr notika. Sportiski visdaudzveidīgāk — Siguldas Laurenčos, vissniegaināk un ģimeniskāk — Cēsu Olimpiskajā biatlona centrā Priekuļos, visniknāk — Uzvaras parkā Rīgā, visjautrāk… Jebkurā citā skolā vai pašvaldībā, kura vien to iedrošinājās sarīkot.

Sporta un aktīvās atpūtas centrs Laurenčos ne tikai, pateicoties savām tehnoloģiskajām iespējām, jau novembra beigās atklāja slēpošanas sezonu, bet arī noorganizēja šoziem Latvijā pirmo masu slēpojumu. Kā jau tradicionālajam Siguldas slēpojumam pieklājas, elitei tas bija 16 km garš un risinājās pa 4 km garu apli, tātad lielākoties pa dabīgo sniegu. Uzvarēja pieredzējusī Laima Klauža un jaunais talsinieks Gints Lūsis. Pēc spējām un vecuma bija pieejamas arī cita garuma distances, no diviem apļiem pa stadionu sākot.

Priekuļos bija iespējams apgūt pirmās praktiskās iemaņas biatlonā. Bet ne tikai — galvenais akcents tika likts uz dažādām ģimeniskām aktivitātēm, bet finālā notika grandiozs sniega futbola mačs starp Cēsu un Priekuļu komandām. Uzvarētājs joprojām nav zināms, jo spēle beidzās ar rezultātu 5:5.

Asas cīņas pēcpusdienas tumsā risinājās Uzvaras parkā par Pārdaugavas kausu sprintā. Kungu finālā Jānis Paipals tikai par vienu sekundes simtdaļu apsteidza jauno valsts čempionu 10 km brīvā stila distancē biatlonistu Oskaru Muižnieku. Dāmu konkurencē uzvarēja BMX meistare Vineta Pētersone.